до 100лв.
18+

Барселона срещу Реал Мадрид: 17 август 2011 година

Публикувано на: 2011-08-16

Във втори легендарен мач от испанската Суперкупа ще се срещнат гигантите във футболния свят на Испания.

Последната среща между двата отбора се проведе на стадиона Сантиаго Бернабеу на 14 този месец като мача завърши с равенство 2 – 2.

Вечното съперничество между двата тима се възобновява, след като само за броени седмици гигантите се изправиха един срещу друг цели четири пъти преди лятната почивка.

Барселона се пребориха с психологическото приемущество на Реал Мадрид, тъй като мача се игра на техен терен. Дори първият отбелязан гол бе от страна на Реал Мадрид още в 13 – тата минута. Отговорник за гола бе Месут Йозил.

Давид Вия не се забави дълго и в 35 – тата минута Барса изравниха с невероятен гол. Звездата на Барса, Лионел Меси също отбеляза точка минути преди да завърши първото полувреме.

Носителите на Купата на Краля изравниха през второто полувреме. Най-новият нападател на каталунците, Алексис Санчес направи изявление, в което отбеляза, че е много доволен от представянето си, но също добави, че равенството като резултат е коварно и отборът трябва да бъде нащрек.

Санчес каза още, че реваншът на 17 август ще бъде по-силен за отбора, понеже ще се състои на техен терен.

Отбора на Реал Мадрид не успя да привлече много силни играчи в отбора си както последните години, но въпреки това засили позициите си с футболисти като Шахин, Коентрао и Хамит Алтънтоп.

Моуриньо изцяло е отдаден на мисията си да победи отбора на Барса, но дали това ще се случи ще стане ясно на 17 август.Барселона започна сезона като един от най-добрите отбори в света. Играчът Лео Меси всеки мач защитава славата си на невероятен и ценен кадър.

Какъв ще бъде краят на тази драма ще разберем след броени дни.