18+

Алжир – Русия

Публикувано на: 2014-06-26

WM_2014_ALGxRUS_Clean-620x347

В най-интригуващия двубой от последните срещи в програмата на група „Н” един срещу друг излизат съставите на Алжир и Русия. Преди мача африканците заемат второто място в групата с актив от 3 точки, докато руснаците са с две по-малко и ще трябва на всяка цена да победят „пустинните лисици”.  Двубоят на “Арена да Байшада” в Куритиба е от 23:00 часа българско време и е поверен на най-добрия турски съдия Джунейт Чакър.

Националният отбор на Алжир загуби първия си двубой от група „Н” срещу фаворита Белгия с 2:1. „Пустинните лисици” прекъснаха серия от 28 години без гол на световни финали, след като не се бяха разписвали в пет поредни мача, равнявайки се на 506 игрови минути. Иначе Фегули реализира от дузпа срещу Белгия в първия мач на отбора, като това бе първо попадение за африканците от Мондиала през 1986 година насам при равенството 1:1 със Северна Ирландия. Възпитаниците на Вахид Халилходжич демонстрираха много добър футбол. В следващия си мач обаче “пустинните лисици” изнесоха истински рецитал на състава на Южна Корея и победиха с категоричното 4:2. Победата на алжирците е първа за тях на световно първенство от 1982 година и е историческа, защото до момента нито един отбор от Африка не беше вкарвал 4 гола в един мач на Мондиал. В герои за своята родина се превърнаха Слимани, Алиш, Джебу и Брахими. За мача с Русия босненският селекционер на африканската държава – Халилходжич, ще може да разчита на всички свои избраници.

„Сборная” пък не успя да победи състава на Южна Корея и мачът завърши без победител за крайното 1:1. Азиатците откриха резултата след груба грешка на Акинфеев. Вратарят на Русия изпусна топката след удар на Лий Кеун-Хо и тя мина зад голлинията. За щастие на милионите си фенове Русия изравни шест минути по-късно чрез гол на резервата Александър Кержаков – 26-то попадение за сметката на нападателя на Зенит с екипа на „Сборная”. По този начин той изравни рекорда на Владимир Бесчастних за най-много попадения за руския национален отбор. Последният двубой на руснаците пък бе срещу фаворита Белгия, но за съжаление на многомилионната нация, националният отбор отново загуби и е близо до това да хване полета за Москва веднага след срещата с Алжир. Играчите на Фабио Капело не демонстрираха кой знае какъв футбол, но играеха тактически правилно срещу фаворита Белгия. “Червените дяволи” обаче нанесоха своя удар две минути преди края на редовното време, когато 19-годишният младок Дивок Ориги разстреля отблизо Акинфеев. Под въпрос за „Сборная” срещу Алжир е само Алексей Козлов.