Епизод пореден между Арсенал и Борусия Дортмунд

Публикувано на: 2014-11-25

26.11.2014 г.
21:45 ч. Арсенал – Борусия Дортмунд

Най-интересният двубой от програмата на група “D” ще бъде между фаворитите в нея. В Лондон Арсенал е домакин на Борусия Дортмунд. „Артилеристите” имат 7 точки в актива си и заемат второ място, а „жълто-черните” са едноличен лидер с 12 пункта. Победата за Арсенал е задължителна, тъй като тимът все още не си е гарантирал участие на осминафиналите, тъй като третият Андерлехт математически има все още, макар и малък, шанс.

В последния си мач в турнира Арсенал допусна разочароващ обрат, след като изпусна победата именно срещу Андерлехт, въпреки че водеше с 3:0. Микел Артета (24′ – от дузпа) и Алексис Санчес (29′) дадоха комфортен аванс на домакините до почивката, а в 58-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн направи преднината на Арсенал класическа. След това обаче всичко за “артилеристите” се обърка и те изтърваха победата, допускайки изравняване след два гола на Антони Ванден Боре (61′ и 73′-от дузпа) и попадение в последната минута на сръбския национал Александър Митрович. За настоящия двубой контузени са Йозил, Дебюши, Кошчелни и Оспина, а под въпрос до последно ще са титулярният стаж Шчесни, Уилшиър и Уолкът.

Борусия Дортмунд вече е сигурен участник на осминафиналите и на 99% вестфалци ще са победители в групата. В последния си мач в надпреварата “жълто-черните” записаха втора разгромна победа с 4:1 над Галатасарай. По този начин Борусия събра пълен актив от точки в група “D”. За гостуването в северен Лондон треньорът на тима Юрген Клоп няма да може да разчита отново на звездата на тима Марко Ройс, който получи конузия в глезена в съботния мач на отбора в Бундеслигата срещу Падерборн и ще бъде извън терените до края на календарната година. Другите, които по всяка вероятност няма да могат да вземат участие в срещата са Хумелс, Блашчиковски, Бендер, Сократис, Кирх и Шахин.

Борусия победи с 2:0 Арсенал в първия кръг от двубоите в груповата фаза. Иначе през миналогодишното издание на турнира вестфалци спечелиха с 2:1. Но дортмундци трябва да имат и едно на ум, тъй като в по-предишните две визити през сезони 2002/2003 и 2011/2012 загубиха съответно с 2:0 и 2:1 срещу Арсенал.

Прогноза: 1 draw no bet