18+

Австралия – Испания

Публикувано на: 2014-06-23

Australia - Spain

В прощален за двата отбора двубой на стадион „Арена да Байшада” в Куритиба отборите на Австралия и все още действащият световен шампион Испания ще си вземат последно „Сбогом!” с Мондиал 2014. Срещата е от 19:00 часа българско време и е поверена на Нафав Шукрала от Бахрейн.

Отборът на Австралия напуска Бразилия. В прощален и за „кенгурата” двубой играчите на Ангелос Постекоглу ще излязат за честта си срещу Испания. Въпреки двете си загуби до момента, „кенгурата” заслужават адмирации, тъй като попаднаха в тежка група, в която се представиха достойно като за отбор от техния ранг. Първо Чили победи Австралия с 3:1 на старта на надпреварата, а след това „сокърууз” записа драматична загуба срещу световния вицешампион Холандия с 2:3. Ариен Робен откри в 20-ата минута, а минута по-късно звездата в австралийския отбор Тим Кейхил изравни след шеметно изпълнение от воле, матирайки холандския страж. В началото на втората част Миле Йединак вкара от дузпа за обрата на Австралия, но попадения на Робин ван Перси няколко минути по-късно и Мемфис Депай сложиха точка на спора. За Австралия аут за последния двубой Тим Кейхил, който е наказан, а Майк Милиган е контузен.

Испания сдаде световната купа. След осемгодишната доминация, която „Ла фурия роха” наложи, отборът отпадна безславно от Мондиал 2014. След унизителната загуба от Холандия с 1:5 на старта на надпреварата Испания загуби и от Чили с 0:2 последния си двубой, като по този начин селекционерът на Испания Висенте дел Боске инкасира за пръв път в своята кариера начело на иберийците две поредни загуби. Съдбата на Дел Боске остава неясна и бъдещето му начело на „Ла фурия” ще бъде решавано идните седмици. Чаби Алонсо и Шави пък, заявиха, че след срещата с Австралия ще приключат с изявите си за националния отбор на страната. Под въпрос за мача с Австралия е бранителят Жерар Пике, а аут е резервният страж Давид де Хеа.