Барселона

22.11.2014 г.
21:00 ч. Барселона – Севиля
Пряко по: Tv+

В събота вечер ще се изиграе може би най-интересният двубой от програмата на 12-я кръг в Примера Дивисион, където един срещу друг на “Камп Ноу” се изправят вторият срещу петия във временното класиране – Барселона и Севиля.

Отборът на Барселона успя да осъществи пълен обрат и да стигне до 2:1 Алмерия като гост в среща от предишния 11-ия кръг на Ла Лига. Домакините ведоха с гол на Тиеви Бифума до 72-ата минута. Тогава Неймар изравни, а в 82-ата се разписа и Жорди Алба. Луис Суарес беше ключова фигура с две асистенции. Каталунците играха доста слабо и вървяха към трета поредна загуба в Ла Лига, но намериха сили за обрат. Централният бранител на Барселона Жереми Матийо и неговият колега в средната линия Рафиня Алкантара са готови за игра за срещата със Севиля. Андрес Иниеста все още не е на разположение на треньора Луис Енрике. Томас Вермален също няма да участва в мача, въпреки че тренира пълноценно тази седмица.

Севиля записа изненадваща издънка в предишния кръг. Носителят на трофея в Лига Европа записа реми в 105-минутната игра на нерви  за крайното 1:1 с гостуващия Леванте. Виктор Перес – Витоло откри за “рохибланкос” в 31-ата минута, но Виктор Касадесус изравни в 80-ата. Любопитното е, че съдията Веласко Карбайо даде шест минути добавено време за първото полувреме и цели осем за второто без да има червени картони, контузии или временно спиране на мача. Основната причина за удължаването беше повишеното напрежение между футболистите и дългите забавяния при спряна игра. Равенството отдалечи андалусийци на 4 точки от лидера Реал Мадрид, който е с 27, и на 2 от настоящия съперник Барселона. За гостуването на “Камп Ноу” наставникът на гостите Унай Емери няма да може да разчита само на Ибора.

Прогноза: Над 2,5 гола