до 200лв.
18+

Байерн Мюнхен – Базел | Шампионска лига (осминафинали)

Публикувано на: 2012-03-11

В мача реванш на един от най-непредвидимите осминафинали от Шампионска лига Байерн Мюнхен ще посрещне Базел на „Алианц Арена”. Ще можете да видите развръзката на този двубой на 13 март от 21:45 часа българско време. Дали Байерн Мюнхен ще успеят да се класират на четвъртфиналите въпреки изоставането си от 1 гол или Базел ще удържат преднината си?

Байерн Мюнхен

Байерн Мюнхен започна участието си в Шампионска лига много убедително и оглавиха група 1, оставяйки след себе си Наполи, Манчестър Сити и Виляреал. „Баварците” определено изтеглиха добър жребий за осминафиналите в лицето на Базел, тъй като измежду другите опции имаше много сериозни отбори. Въпреки това те загубиха първият друбой, който се игра в Швейцария, с 1-0. Лошо за тях е, че не успяха да отбележат гол на чужд терен, а това определено щеше да подобри шансовете им за класиране. Последният им мач беше много добър – те записаха убедителна победа с 7-1 над Хофенхайм, а Марио Гомез записа хеттрик. Байерн Мюнхен се намират на 2-ра позиция в германската първа Бундеслига с 51 точки, на 5 от водачите Борусия Дортмунд. „Баварците” разполагат с достатъчно време да се опитат да направят всичко възможно да спечелят титлата. Като домакини те се представят изключително успешно и имат 11 победи и 2 загуби в първенството, а в Шампионска лига са непобедени този сезон. Това определено вдъхва надежда на феновете им, които могат да очакват добра победа днес, която да класира любимците им за четвъртфиналите. Юп Хайнекес ще може да използва почти пълния потенциал на състава си, защото само Даниел ван Буйтен е контузен.

Базел

Тази година Базел се класира за първи път в историята си за фазата на директните елиминации, а сега имат нелош шанс да достигнат и четвъртфинал. Тъкмо когато всички си мислеха, че първият мач от този осминафинал ще завърши с нулево равенство, Валентин Щокер зарадва публиката на домакините с късен гол, който донесе победата за Базел. След това швейцарците записаха още 3 победи в местното първенство. Всъщност те са непобедени от октомври месец миналата година. Благодарение на невероятната си серия те се намират начело в класирането на швейцарското първенство със солидна преднина от 12 точки. Така могат да се съсредоточат по-добре върху изявите си в Шампионска лига. Като гост те се представят солидно и имат 5 победи, 5 равенства и 1 загуба.

Байерн Мюнхен ще дадат всичко от себе си да преодолеят пасива от 1 гол и да се класират за четвъртфиналите. Домакинството определено е предимство за тях, защото те са почти безпогрешни на „Алианц Арена”. Базел направиха невероятно представяне до тук, но според мен ще им е много трудно да продължат учасието си.

Прогноза: Байерн Мюнхен -1,5 @1,60