Рома ще се опита да се реваншира за позорната загуба от Байерн

Байерн Мюнхен Рома Робен Тоти

05.11.2014 г.
21:45 Байерн Мюнхен – Рома
Пряко по: Ring.bg

Един от най-интересните мачове, които ще се изиграят в четвъртия кръг от груповата фаза, един срещу друг отново се изправят Байерн Мюнхен и Рома.

Баварците буквално развинтиха римляните в първия мач на „Олимпико” преди две седмици, като ги унизиха със 7:1 насред Вечния град. Байерн демонстрира унизителен за съперника футбол, в който другият отбор бива натикван в неговата половина и трудно дори играе с топката.Германците водеха с 5:0 след първото полувреме. Попаденията паднаха до 36-ата минута и бяха дело на Ариен Робен (9 и 30 мин.), Марио Гьотце (23 мин.), Роберт Левандовски (25 мин.) и Томас Мюлер (36 мин. -дузпа), като попадението на Мюлер бе под № 23 с екипа на баварците в най-престижния клубен турнир. По този начин националът се изравни на върха с бившия ас на тима Марио Гомес, който в момента защитава екипа на Фиорентина. Иначе Жервиньо намали за „вълците” в 66-ата минута, но след това влезлите като смени Франк Рибери (78 мин.) и Джердан Шакири (80 мин.) също записаха голове срещу имената си в този паметен мач.

Така играчите на Джосеп Гуардиола вече имат 9 точки и са убедителни лидери в групата. Рома остава втори с 4 пункта, а Манчестър Сити и ЦСКА Москва имат съответно 2 и 1 точки.

Резултатът 1:7 не е непознат за Рома. На 10 април 2007 г. “вълците” губят с толкова от Манчестър Юнайтед на “Олд Трафорд” в реванша от 1/4-финалите на Шампионската лига, след като преди това са спечелили в Рим с 2:1. Въпреки новия седемкратен кошмар за римляните капитанът и легенда на тима от Вечния град – Франческо Тоти, остава оптимист преди реванша на „Алианц Арена”. Принца на Рим заяви, че „вълците” могат да спечелят гостуването в Мюнхен, като евентуална победа в Бавария драстично би увеличила шансовете им за продължаване напред в турнира.

И в двата лагера има много липсващи футболисти. Лазаретът на Байерн е препълнен, тъй като контузени са Швайнщайгер, който все още няма записан официален мач за сезона, Хави Мартинес, Бадщубер, Рейна, Алакантара и Щарке. За гостите аут поради травми са Майкон, Астори, Кастан, Бориело и Строотман.

Прогноза: Гол/гол