до 30лв.

Белгия – Русия

Публикувано на: 2014-06-22

Belgium - Russia

В дербито от програмата на последната група „Н” един срещу друг излизат сочените за фаворити състави на Белгия и Русия. Двубоят на митичния „Маракана” в Рио де Жанейро е от 19:00 часа българско време и е поверен на немецът Феликс Брих.

Белгия започна участието си на Мондиал 2014 с трудна победа над Алжир с 2:1. Възпитаниците на Марк Вилмотс направиха пълен обрат срещу „пустинните лисици”, които поведоха в резултата след точно изпълнена дузпа на Фегули. Един от героите за Алжир бе единственият представител на родната „А” група Райс М’боли, но въпреки блестящите си изяви вратарят на ЦСКА и Алжир нямаше какво да стори в 71-ата и 80-ата минути, когато първо Фелаини с глава, а след това Меертенс с мощен удар обърнаха мача. Капитанът Венсан Компани и халфът Еден Азар ще са на линия за мача с Русия, след като и двамата се оплакваха от контузии след двубоя с Алжир.

„Сборная” пък не успя да победи състава на Южна Корея и мачът завърши без победител за крайното 1:1. Азиатците откриха резултата след груба грешка на Акинфеев. Вратарят на Русия изпусна топката след удар на Лий Кеун-Хо и тя мина зад голлинията. За щастие на милионите си фенове Русия изравни шест минути по-късно чрез гол на резервата Александър Кержаков – 26-то попадение за сметката на нападателя на Зенит с екипа на „Сборная”. По този начин той изравни рекорда на Владимир Бесчастних за най-много попадения за руския национален отбор. В руския лагер също няма контузени или наказани играчи за мача с Белгия.

Прогноза: Гол/гол