до 30лв.

Белгия – САЩ

Публикувано на: 2014-07-01

Белгия САЩ

Последният осминафинален сблъсък от Мондиал 2014 противопоставя един срещу друг съставите на Белгия и САЩ. Срещата на „Арена Фонте Нова” в град Салвадор е от 23:00 часа вечерта българско време и е поверена на алжиреца Джамел Хаймуди.

Белгия започна с трудна победа участието си на световното, след като обърна Алжир за крайното 2:1. Играчите на Марк Вилмотс стигнаха до победата срещу „пустинните лисици” с попадения в последните двадесет минути на срещата, когато първо Фелаини с глава, а след това и Меертенс с туповен изстрел донесоха успеха на „червените дяволи”. В следващия си двубой белгийците отново победиха с много мъка сочения за основен претендент на тима състав на Русия с 1:0. Единственото попадение в срещата падна в 88-ата минута, а точен бе 19-годишният талант Дивок Ориги. В последната си среща от група „Н” белгийците спечелиха с 1:0 над Южна Корея. Треньорът Вилмотс заложи на доста от резервите, а в края на първата част белгийците останаха и с 10 човека на терена след червен картон за Стивън Дефур, но въпреки това стигнаха до успеха чрез попадение на Ян Вертонген в 78-ата минута, като по този начин „червените дяволи” оглавиха категорично с пълен точков актив групата. В лагера на Белгия има редица кадрови проблеми преди сблъсъка със САЩ. Капитанът на тима Венсан Компани и другият титуляр в защитата Томас Вермаелен са под въпрос за осминафиналния двубой и до последно от лекарския щаб на тима ще умуват дали двамата ще могат да вземат участие в срещата. Това сериозно притеснява Марк Вилмотс, който няма много опции в отбрана след контузиите на Антони Ванден Боре, който ще бъде извън игра около месец и половина и на Лоран Симан, а пък Стивън Дефур е наказан.

Отборът на САЩ постигна важна победа в първия си мач от световното първенство. „Янките” надиграха Гана с 2:1. Така американците взеха реванш от африканците, които в предишните две срещи на световни финали през 2006 и 2010 година излизаха крайни победители . След победата си над Гана отборът на САЩ бе споходен от уникален малшанс във втория си двубой срещу Португалия. Американците бяха попарени от иберийците в 95-ата минута на срещата, когато Варела изравни за крайното 2:2. Последният двубой на „янките” в групата бе срещу фаворита Германия, а Бундестима спечели с 1:0. Голмайсторът от последното световно първенство Томас Мюлер вкара своя четвърти гол на Мондиала с красиво изпълнение в 55-ата минута. Добрата новина за американците е, че въпреки поражението продължават на осминафинал. Тимът на Юрген Клинсман подобно на Португалия спечели четири точки в груповата фаза, но финишира с по-добра голова разлика от Кристиано Роналдо и компания. Преди сблъсъка с Белгия в тима няма липсващи футболисти.