Публикувано на: 2014-11-02

02.11.2014 г.
16:30 ч. Борусия Мьонхенгладбах – Хофенхайм
Пряко по: Eurosport 2

Първият неделен двубой от програмата на 10-я кръг в германската Бундеслига ще се проведе на „Борусия Парк”, където един срещу друг се изправят без никакво съмнение двете приятни изненади до момента през сезона – третият Борусия Мьонхенгладбах срещу четвъртия Хофенхайм.

Борусия Мьонхенгладбах завърши наравно 0:0 в предишния кръг срещу шампиона Байерн Мюнхен, а двубоят отново се състоя на „Борусия Парк” и оправда очакванията за интересен сблъсък, като ако не бяха няколкото отлични намеси на Мануел Нойер, Байерн дори можеше да загуби. Националът направи пет спасявания – най-много в рамките на една среща от началото на първенството. Ремито гарантира на домакините актив от 17 точки, с 3 по-малко от втория Волфсбург, но Борусия е и с мач по-малко.

Тимът на Хофенхайм продължава с отличното си представяне в германското първенство. В мач от предишния 9-ти кръг Хофе надви у дома с 1:0 Падерборн и остава без загуба от началото на сезона. Попадението реализира Кевин Фоланд в 73-ата минута. Домакините можеха да поведат в резултата много по-рано, но Себастиан Руди пропусна дузпа още в 5-ата минута. По този начин играчите на Маркус Гисдол събраха в актива си 17 точки, колкото има и настоящият им опонент.

През седмицата Борусия М. и Хофе се представиха отлично и в турнира за Купата на Германия, като прескочиха втория кръг, елиминирайки двата отбора от град Франкфурт. “Жребчетата” надвиха Айнтрахт след 2:1 като гости, а в същото време Хофенхайм разгроми играещия във Втора Бундеслига ФСФ Франкфурт с 5:1 на свой терен.

Като цяло срещите между двата отбора на „Борусия Парк” са изпълнени с много голове и от сезон 2008/2009 насам винаги двата тима правят резултатни мачове помежду си.

Прогноза: Гол/гол или Над 2,5 гола