18+

Бразилия – Мексико

Публикувано на: 2014-06-17

mexico

Домакинът Бразилия се изправя срещу отбора на Мексико в мач от програмата на група „А”. Двата отбора спечелиха предишните си срещи и евентуална победа на някой от тях над днешния съперник ще му гарантира участие на осминафиналите на Световното. Срещата е от 22:00 часа българско време на „Ещадио Кастеляо” във Форталеза.

Бразилците стартираха с трудна победа над Хърватска с 3:1. В герой за „кариоките” се превърна нападателят Неймар, който реализира два гола, вторият от които дойде след много спорна дузпа, която японският съдия Юичи Нишимура отсъди за съприкосновение на Деян Ловрен срещу Фред. Иначе хърватите бяха повели в 11-ата минута след автогол на Марсело. Под въпрос за двубоя с Мексико е Хълк. Бразилия не успя да впечатли с играта си в двубоя срещу Хърватска и сега всички фенове на “селесао” очакват отборът да се реваншира с нова победа над Мексико, която ще им гарантира участие на осминафиналите на домашния Мондиал.

В другия двубой от група „А” Мексико се наложи с минималното 1:0 над Камерун. И този мач обаче ще се запомни най-вече със спорните грешки на съдиите. През първото полувреме реферите отмениха два чисти гола за „ацтеките” заради несъществуващи засади. В лагера на мексиканците няма контузени или наказани футболисти.

Двата отбора се познават много добре. За последните 9 години са се изправяли шест пъти един срещу друг, в които са си разменили по 3 успеха на сметките си.