Лудогорец с исторически мач в дома на европейския крал

Публикувано на: 2014-12-09

09.12.2014 г.
21:45 ч. Реал Мадрид – Лудогорец
Пряко по: bTV Екшън

Довечера родният първенец Лудогорец ще изиграе своя прощален двубой в дебютното участие на „орлите” в най-престижния клубен турнир в света – Шампионската лига. Разградчани ще се простят с тазгодишното издание в надпреварата по възможно най-добрия начин – с гостуване в дома на най-титулувания отбор в историята на турнира и действащ носител на трофея – Реал Мадрид. Футболистите на Георги Дерменджиев отстъпиха с 2:1 в първия двубой между двата тима в София, като се представиха повече от достойно и при малко повече късмет можеха да отмъкнат нещо от „белия балет”.

В предишния си мач европейският шампион Реал Мадрид записа рекордна 15-та поредна победа, след като надви с 1:0 Базел в Швейцария. Суперзвездата на тима Кристиано Роналдо отново бе герой. Той вкара единственото попадение в 35-ата минута. Голът бе негов 56-ти в Шампионската лига от 56 мача с екипа на “кралете” в турнира и общо 71-и турнира. Реал вече има 100%-ов актив от 15 точки от пет мача и голова-разлика 12:2. Според медиите в Испания наставникът на белия балет Карло Анчелоти ще даде почивка на част от титулярите, но не на всички. В състава ще е най-голямата звезда на мадридчани Кристиано Роналдо. Останалите, които се считат сигурни титуляри срещу Лудогорец, са: стражът Кейлор Навас, Арбеола, Начо Фернандес, Варан, Коентрао, Иско, Ияраменди и Хавиер Ернандес. Поради травми няма да играят Хамес Родригес и Лука Модрич, а Серхио Рамос е наказан.

Родният участник Лудогорец ще излезе на митичния „Сантяго Бернабеу” без напрежение. В предишния двубой „орлите” направиха пореден луд мач в европейските турнири и заслужено този път отмъкнаха точка на Ливърпул, а мачът завърши 2:2. „Червените” от града на „Бийтълс” се оказаха догонващи в резултата след гол на Дани Абало още в третата минута. До края на полувремето английският гранд обърна резултата в своя полза след попадения на Рики Ламбърт и Джордан Хендерсън. Българският тим обаче не се предаде и в края на срещата Георги Терзиев успя да изравни. Въпреки ремито, разградчани заемат последното място в група “В” с актив от 4 т., колкото има и третият Ливърпул, но головата разлика на “мърсисайдци” е по-добра. Единствено словенският национал Роман Безяк е контузен за гостуването на Реал.