Публикувано на: 2014-12-09

10.12.2014 г.
21:45 ч. Рома – Манчестър Сити
Пряко по: Ринг.БГ

В директен спор за второто място в група „Е”, което ще гарантира и правото на участие на осминафиналите напролет, се изправят съставите на Рома и Манчестър Сити. Преди срещата „вълците” са втори в групата с актив от 5 точки, колкото имат и „гражданите”, които са трети, но в борбата е замесен и ЦСКА Москва, който също е с идентични показатели. Ако Рома и Манчестър Сити завършат наравно, а в същото време „московските армейци” победят Байерн като гост в Мюнхен, то руският тим ще продължи напред.

В предишния мач в турнира Рома записа драматично равенство. Двубоят с ЦСКА завърши наравно 1:1, след като руснаците отбелязаха гол в добавеното време на срещата. Василий Березуцкий вкара при опит за центриране, с което лиши италианците от победа, която беше почти сигурна след гол на Франческо Тоти от фаул в 43-ата минута. За решителния сблъсък със Сити контузен е Кастан, а Торосидис е под въпрос.

Манчестър Сити показа стигна до трудна и може би незаслужена победа с 3:2 при домакинството си на Байерн Мюнхен. До 85-ата минута “гражданите” губеха с 1:2, но след грешки на Чаби Алонсо и Жером Боатенг позволиха на Серхио Агуеро да обърне резултата до 3:2. Аржентинецът реализира и първия гол в 21-ата минута от дузпа, като за нарушение срещу него Меди Бенатия беше изгонен с директен червен картон.  Агуеро получи травма в коляното срещу Евертън в събота и аржентинският голаджия ще бъде със сигурност аут от терените до края на календарната година. Другите, които до последно ще са под въпрос са Настасич, Коларов и Давид Силва.

Прогноза: 1 draw no bet