Челси – Атлетико Мадрид
Довечера отборът на Реал Мадрид предстои да разбере кой ще бъде неговият опонент в спора за трофея в Шампионската лига на 24-ти май в Лисабон. Един срещу друг на „Стамфорд Бридж” излизат тимовете на Челси и Атлетико Мадрид. Първият двубой в Испания завърши наравно 0:0 и със сигурност интригата в днешния реванш ще е налице. Двубоят е поверен на италианския арбитър Никола Рицоли.
Домакините от Челси излизат като фаворит в полуфинала-реванш, след като играчите на Жозе Моуриньо успяха да устискат геройско 0:0 в първата среща на „Висенте Калдерон”. За пореден път дефанзивната схема на Специалния даде резултат, който не един или два пъти се е доказвал като един от най-големите тактици във футбола. Португалският наставник на лондончани със сигурност ще смени схемата на игра за тазвечаршния сблъсък, като този път английският отбор ще трябва да играе офанзивно и да отбележи с гол повече, за да може да си подпечата участието на финала в края на идния месец. Челси е един от най-солидните домакини в Шампионската лига и със сигурност този фактор ще е от значение. Проблемът пред „сините” е, че отборът има редица кадрови проблеми, тъй като вратарят Петър Чех извади своето рамо в предишния двубой и със сигурност чешкият страж е аут до края на сезона, а капитанът Джон Тери също попадна в лазарета на тима след мача на „Висенте Калдерон”. Самуел Ето’о и Еден Азар са под въпрос, а Франк Лампард и Джон Оби Микел пък са наказани заради натрупани жълти картони. За капак на всичко, Моуриньо не може да разчита на Неманя Матич и Мохамед Салах, които нямат право да участват европейските клубни турнири, след като по-рано през сезона записаха мачове в Шампионската лига за предишните си отбори.
Със сигурност отборът на Атлетико Мадрид няма да излезе като обречен в Лондон. „Дюшекчиите” са решени да запишат своето второ участие на финала в най-престжния клубен турнир след 40-годишно прекъсване и този път да го спечелят. За последно „Атлети” играха през далечната 1974 г., когато загубиха битката в спора за трофея срещу Байерн Мюнхен, а сега евентуален триумф в Европа и то срещу градския съперник ще бъде паметен момент. Освен това мадридчани са на 7 т. от титлата в испанската Примера и са на прага на исторически дубъл. Атлетико може да съжалява, че не успя да победи Челси в предишния двубой у дома, но възпитаниците на Диего Симеоне ще излезнат за победа в днешния двубой. Ел Чоло няма да може да разчита само на наказаният Габи.
Прогноза: Гол/гол