до 100лв.
18+

Челси – Болтън | Висша лига

Публикувано на: 2012-02-23

Челси ще посрещне Болтън на „Стамфорд Бридж” в среща, в която трите точки са от изключителна важност и за двата отбора. Ще може да гледате мача на 25 февруари от 17:00 часа българско време. Кой от двата отбора ще съумее да спре лошата серия, в която се намира – борещите се за добро класиране в челото Челси или Болтън, чиято цел е оставане в Премиършип?

Челси

Резултатите на Челси през февруари са крайно незадоволителни. Те все още нямат победа този месец. В последният им мач – гостуването на Наполи в мач от осминафиналната фаза на Шампионска лига, Челси успяха да поведат с 0-1, но в крайна сметка загубиха с 3-1. Така те ще трябва доста да се потрудят в мача реванш, ако искат да се класират за четвъртфиналите. В купата на Англия сините не успяха да победят Бирмингам в първата среща и ще трябва да се опитат да се поправят в преиграването. В Премиършип Челси заемат пета позиция с 43 точки. Толкова имат и четвъртите Арсенал. Този спор е изключително важен, защото само първите 4 отбора в класирането ще имат възможността да играят в Шампионска лига догодина. Челси се справят прилично в домакинските си мачове и имат 7 победи, 2 равенства и 3 загуби. Андре Вияш Бояш няма да може да използва услугите на 2 ключови за отбора футболисти – капитана Джон Тери и Жозе Босингва.

Болтън

Болтън също се намират в доста тежка позиция. За момента те се намират на предпоследната 19-та позиция с 20 точки. Отборите в дъното на таблицата обаче са много близо един до друг и 16-тите Куийнс Парк Рейнджърс имат 21 точки. Развръзката в битката за оставане в Премиършип тепърва предстои. Болтън се представят добре в купата на Англия и вече се класираха за четвъртфиналите след като победиха Милуол в последния си мач. Следващият им съперник ще стане ясен след като бъде излъчен победител в преиграването между Стивънидж и Тотнъм. Не е сигурно дали Кевин Дейвис и Джо Райли ще са в състояние да играят в днешния двубой.

Челси по традиция играе много успешно срещу Болтън – лондончани са спечелили последните 8 срещи срещу днешните им опоненти. Открояват се някои разгромни победи с резултати като 4-0 и 5-1. Сините имат много добра възможност да спрат лошата серия и да зарадват своята публика, която напоследък губи вяра в своите любимци. Челси трябва да печелят срещите като тази, ако искат да изместят Арсенал и да се класират в топ 4 в края на сезона.

Прогноза: Челси -1,5 АХ @1,88