Публикувано на: 2015-03-11

11.03.2015 г.
21:45 ч. Челси – Пари Сен Жермен
Пряко по: bTV Екшън

В един от очакваните с най-голям интерес осминафинали в Шампионската лига изправи един срещу друг Пари Сен Жермен и Челси. Предишната среща в Париж, подобно на тази от миналата година, отново премина под диктовката на френския първенец, но този път ПСЖ не успя да спечели и двубоят завърши 1:1, въпреки че мениджърът на Челси Жозе Моуриньо отново бе обвинен, че е „паркирал автобуса”. Неговите възпитаници поведоха през първата част, но през второто полувреме, след като инкасираха изравнителното попадение, постепенно затвориха играта.

Полуфиналистът от последното издание на турнира Челси отново ще прави опит да покори Европа за втори път в своята история. „Сините” обаче ще трябва да се справят с Пари Сен Жермен, който е с класи над останалите съперници, които бяха в една група с лондончани. За настоящия двубой контузен е Оби Микел, а Неманя Матич е под въпрос.

ПСЖ изпусна да победи Челси за втора поредна година като домакин в Шампионската лига. Играчите на Лоран Блан отново бяха по-добрият от двата отбора, но само Кавани успя да се разпише в началото на втората част. За гостуването в Лондон контузени са Лукас Моура и Орие, а Кабай пък е възстановен и ще може да вземе участие в срещата.

Двата състава се срещнаха през изминалия сезон в надпреварата, като тогава двубоят бе част от четвъртфиналите, а англичаните се класираха по изключително драматичен начин в следващата фаза. След загуба с 3:1 в Париж Челси победи с 2:0 на реванша в Лондон, като голът, който изпрати „сините” напред, падна три минути преди края на редовното време.

Прогноза: Гол/гол