Публикувано на: 2014-12-05

06.12.2014 г.
12:30 ч. Черно море – Левски
Пряко по: Диема

Първият от съботните мачове от програмата на 18-я кръг в родната “А” група ще бъде дербито между Черно море и Левски. Целите пред двата отбора са да завършат сред първите 6, за да могат напролет да играят в плейофите за разпределяне на челните позиции в крайното подреждане. “Моряците” имат 22 точки в актива си до момента и заемат 8-мо място в таблицата, но при евентуален успех над “сините” ще се доближат на 2 пункта от 6-я Локомотив София, който обаче ще е и с мач по-малко от варненци. Левски пропусна възможността да се намърда в Топ 3 в предишния кръг, след като столичани изпуснаха да победят Литекс като домакин и срещата завърши наравно 2:2. 26-кратните шампиони имат 28 точки в актива, колкото има и 3-ят Берое, но заралии загубиха вчера домакинството си на Берое и при евентуална победа на водения от Георги Иванов тим, Левски ще успее да измести “зелените”.

През седмицата Черно море изхвърли Славия от турнира за Купата на България. След победа с 2:0 на “Тича” играчите на Никола Спасов направиха 2:2 в столицата и си гарантираха място на 1/4-финалите. В тима няма нови контузени след този мач. Но и така кадровите проблеми пред наставника Никола Спасов са сериозни. Трайно контузени са Бакари, Даниел Георгиев и Георги Китанов. Двубоя ще пропусне и Сашо Александров, който е наказан. Марк Клок също не е възстановен от мускулното разтежение.До последно под въпрос е капитанът Кирил Котев, който тренира на облекчен режим след фрактурата на носа.

През седмицата Левски успя да се класира на четвъртфинал за Купата на България, след като разпиля като домакин Монтана с 4:0 в среща-реванш от осминафиналите на турнира.  Първо Антонио Аниете бе точен от дузпа, а след това Аймен Белаид удвои. През втората част Валери Домовчийски (66) и Мигел Бедоя (90) оформиха разгрома за столичани, въпреки отличните спасявания на Ивайло Василев.

Сега възвърналият самочувствието си тим излиза за трите точки срещу Черно море във Варна. 26-кратните шампиони ще търсят своята 60-а победа от общо 103 мача в “А” група срещу “моряците”. До момента столичани имат 59 успеха срещу 15 поражения, а 28 пъти срещата е завършвала наравно. В морската столица от 50 мача Левски има 18 победи, а Черно море е с 12 успеха. 20 пъти пък срещата не е излъчвала победител.

През миналия сезон “сините” спечелиха с 2:1. Този сезон на “Герена” в първата среща Божинов от дузпа в 93-ата минута донесе победа на Левски с 1:0 в своя последен мач за клуба.

Прогноза: 2 draw no bet