до 100лв.
18+

Дания – Германия | Евро 2012

Публикувано на: 2012-06-15

Дойде време да се изиграят последните мачове от груповата фаза от европейското първенство по футбол в Полша и Украйна. Не пропускайте двубоя между Дания и Германия пряко от стадиона в Лвов на 17 юни от 21:45 часа българско време. Положението в група „Б” е интересно – Германия вече си осигуриха класиране за четвъртфинала, а за второто място в групата се борят останалите два отбора. Дали Дания ще сътворят нова сензация, която да ги класира за следващите фази на турнира, или Германия ще постигне третата си поредна победа?

Дания

Дания се класира за първенството в Полша и Украйна след като беше един от осемте победители в квалификационните групи. Тук те започнаха с голяма изненада – победа над Холандия с 1-0. Втория мач срещу Португалия беше не по-малко интересен. Португалия изоставаха с 0-2 след 36 минути игра. Никлас Бендтнер отбеляза две попадения и така върна интригата. След няколко драматични пропуска на звездата на португалския тим – Кристиано Роналдо, в 87-мата минута Варела отбеляза последното попадение за крайното 2-3. Така Дания и Португалия делят второто място в групата с по 3 точки и голова разлика 3-3. Скандинавският тим няма какво да губи в този мач. Те могат само да дадат всичко от себе си, да се опитат да спечелят поне точка и да се надяват на благоприятен резултат от другата среща от групата, която ще се играе по същото време.

Германия

Германия са един от отборите, които направиха най-силно впечатление на старта на европейското първенство. Досега определено изпъкват звездата им Марио Гомез, който е отбелязал всичките им 3 попадения, и Бастиян Швайнщайгер, който има 2 асистенции. В мача срещу Холандия бундестима натрупаха преднина от 2 гола през първото полувреме, а след това не допусна изравняване и така се класираха за фазата на директните елиминации. Германският тим имат възможността да елиминират силните отбори на Португалия и Холандия. Това може да стане, ако оставят на Дания да спечели днешният двубой. На това обаче никой не трябва да се надява, защото германците излизат само за победа във всеки мач.

В мачовете между днешните съперници Германия имат предимство с 14 победи. Дания са побеждавали 8 пъти, а 3 мача са завършили наравно. Днес определено скандинавците имат много повече за какво да се борят, но въпреки това ще им бъде много трудно срещу един от най-големите фаворити за спечелването на титлата. Германия ще играят по-отпуснато и според мен това е добра предпоставка за резултатен мач.

Прогноза: над 2,5 гола @1,85