18+

Еквадор – Франция

Публикувано на: 2014-06-25

Еквадор Франция

В дерби срещата от програмата на последния кръг в група „Е” един срещу друг на стадион „Маракана” в Рио де Жанейро излизат отборите на Еквадор и Франция. Мачът е от 23:00 часа българско време и е поверен на Ноумандиез Доуе от Кот д’Ивоар.

Отборът на Еквадор все още да намери място на осминафиналите, но преди това играчите на Рейналдо Руеда трябва да победят класиралия се вече тим на Франция. Ако все пак еквадорците загубят срещу „петлите”, тогава трябва да се надяват и прекият претендент Швейцария също да загуби мача си срещу Хондурас, тъй като дори точка би класирала „кръстоносците”. Реми срещу Франция би свършило работа на южноамериканците само ако и Швейцария загуби или завърши наравно с Хондурас. Еквадор постигна първа победа на по терените в Бразилия в последния си двубой, когато тимът надигра с 2:1 Хондурас чрез две попадения на Енер Валенсия. За решителния сблъсък с Франция в лагера на Еквадор няма липсващи футболисти.

Франция се представя отлично до този момент. Играчите на Дидие Дешан си осигуриха заслужено участие на осминафиналите и след два мача имат две победи с 3:0 над Хондурас и 5:2 над Швейцария и голова разлика 8:2. В последния си рецитал „петлите” разбиха „кръстоносците” с голове на  Жиру, Матюди и Валбуена, а на всичкото отгоре изпуснаха и дузпа. През втората част Бензема и Сисоко също се разписаха. За мача с Еквадор наказан е Йоан Кабай, а защитниците Мамаду Сако и Лоран Кошчелни са под въпрос. Очаква се селекционерът Дидие Дешан да даде почивка на голяма част от титулярите си, за да може да ги запази свежи и отпочинали за фазата на елиминациите.

Прогноза: Гол/гол