18+

Германия – Гана

Публикувано на: 2014-06-21

Germany-v-Ghana

Днес от 22:00 часа българско време на „Ещадио Кастелао” във Форталеза един срещу друг в двубой от програмата на група „G” ще излязат съставите на Германия и Гана. Двубоят е поверен на бразилския съдия Сандро Ричи. Двата отбора бяха в една група и на Световното в ЮАР преди 4 години, а тогава срещата помежду им завърши с минимална победа от 1:0 в полза на „бундестима”.

Германия започна участието си на Мондиала с погром над Португалия, побеждавайки Кристиано Роналдо и компания с 4:0. В герой за „бундестима” се превърна Томас Мюлер, който заби хеттрик в мрежата на стъписаните португалци, а едно попадение добави бранителят Матс Хумелс. Любопитен факт е, чеГермания стана първият отбор, който изигра 100 мача на световни първенства в 18-те участия на „маншафта” до момента. Трикратният световен шампион има в актива си 61 победи, 19 равенства и 20 загуби. Под въпрос за Германия за мача с Гана е само Хумелс, който не взе участие в последните тренировки на тима.

В същото време победната серия на отбора на Гана над САЩ приключи. „Черните звезди” инкасираха драматична загуба с 2:1 от състава от „янките”. Двубоят ще се запомни и с най-бързия гол на това световно, който бе дело на Клинт Дъмпси още в 32-ата секунда. Гана съумя да стигне до изравнително попадение осем минути преди края на срещата, когато нападателят на Олимпик Марсилия Андре Аю се разписа след бърза контраатака на африканците, но радостта на футболистите от Гана бе кратка, тъй като четири минути преди края на срещата Джон Брукс оформи крайния резултат. В ганайския състав няма липсващи футболисти преди важния сблъсък с Германия.