18+

Холандия – Чили

Публикувано на: 2014-06-23

Netherlands - Chile

В мач, който ще определи кой ще е победителят в група „В”, един срещу друг на стадион „Арена Коринтианс” в Сао Пауло илизат съставите на Холандия и Чили. Срещата е от 19:00 часа българско време и е поверена на Бакари Гасама от Гамбия, а залогът в нея е много голям, защото завършилият на второ място отбор почти сигурно ще срещне Бразилия на осминафиналите, ако „кариоките” завършат на първо място в своята група „А”.

Холандия впечатлява с изявите си на Мондиал 2014. След като „лалетата” унизиха по безапелационен начин сочения за фаворит в групата все още действащ световен шампион Испания с 5:1, възпитаниците на Луис ван Гаал записаха трудна и драматична победа срещу аутсайдера Австралия с 2:3. Ариен Робен откри в 20-ата минута, а минута по-късно звездата в австралийския отбор Тим Кейхил изравни след шеметно изпълнение от воле, матирайки холандския страж. В началото на втората част Миле Йединак вкара от дузпа за обрата на Австралия, но попадения на Робин ван Перси няколко минути по-късно и Мемфис Депай сложиха точка на спора. Срещата с Чили ще пропусне капитанът на „оранжевите” Ван Пери, който е наказан, а Бруно Мартинс Инди е под въпрос, след като получи мозъчно сътресение по време на мача с Австралия.

Отборът на Чили детронира световния шампион Испания. Южноамериканците свършиха работата си още през първите 45 минути, когато първо Варгас отбеляза, а в самия край на полувремето Арангис оформи крайното 2:0. Селекционерът на чилийците Хорхе Сампаоли заяви, че целта пред неговите възпитаници е да играят мач за мач и да демонстрират играта, която показаха до този момент. Двете звезди на отбора – Алексис Санчес и Артуро Видал, пък за пореден път заявиха, че са с родината си в Бразилия, за да спечелят световната титла.

Прогноза: Гол/гол