18+

Хондурас – Еквадор

Публикувано на: 2014-06-20

WM_2014

На стадион „Арена да Байшада” в град Куритиба от 01:00 часа българско време в нощта на 20-ти срещу 21-ви юни един срещу друг се изправят сочените за аутсайдери в група „Е” състави на Хондурас и Еквадор. Главен съдия на срещатата ще бъде Бен Уилиамс от Австралия.

Хондурас започна с неприятна загуба своето трето участие на световни финали. Възпитаниците на Луис Фернандо Суарес бяха разбити от Франция с 3:0, а в герой за „петлите” се превърна Карим Бензема. За капак на всичко звездата на Хондурас Уилсън Паласиос бе изгонен след два жълти картона, а Бернандес ще бъде под въпрос за решителния двубой с Еквадор. Историята не е на страната на Хондурас, който не е отбелязвал гол на световни футболни финали в пет последователни срещи, което се равнява на 480 минути. За последно Едуардо Лайнг вкара на Световното в Испания през 1982 година, когато Хондурас завърши наравно 1:1 срещу Северна Ирландия.

Еквадор също загуби първия си двубой, само че по инфарктен начин, допускайки попадение във вратата си в добаването време на срещата срещу Швейцария за крайното 2:1. Възпитаниците на Рейналдо Руеда поведоха в средата на първото полувреме, когато Енер Валенсия засече с глава центриране на Айови от пряк свободен удар. Впоследствие футболистите на латиноамериканската държава допуснаха пълен обрат през втората част. Въпреки поражението селекционерът Руеда вярва, че неговите възпитаници са способни да спечелят оставащите им две срещи от програмата на група „Е” срещу Хондурас и фаворита Франция. Добрата новина за Еквадор е, че в лагера няма контузени или наказани футболисти.