до 30лв.

Италия – Коста Рика

Публикувано на: 2014-06-20

images

В двубой от програмата на заплетената група „D” на стадион „Арена Пернамбуко” в Ресифе един срещу друг се изправят отборите на Италия и Коста Рика. Мачът е от 19:00 българско време.

Отборът на Италия започна с победа участието си на финалите в Бразилия. Четирикратните световни шампиони се наложиха над Англия с 2:1 на стадиона в град Манаус. „Адзурите” поведоха чрез Маркизио, а 120 секунди по-късно допуснаха изравняване след попадение на Стъридж, но в крайна сметка спечелиха трите точки, след като Балотели с глава оформи крайния резултат в началото на втората част. Срещата на стадион “Арена Амазония” буквално изцеди силите на двата отбора, на които им се наложи да играят на убийствена влажност на въздуха заради местоположението на Манаус в сърцето на тропическата амазонска джунгла. Селекционерът Чезаре Прандели остана много доволен от старанието на своите възпитаници в мача срещу „трите лъва”, но специалистът ги призова да останат стъпили на земята, тъй като им предстои тежък двубой срещу непредвидимия съства на Коста Рика. Аут за двубоя са Джанлуиджи Буфон и Матия Де Шилио, които все още се възстановяват от контузии.

Коста Рика развенча с 3:1 двукратния световен шампион Уругвай на старта на надпреварата в група „D”. „Ла селе” губеше на полувремето с 1:0 след гол от дузпа на Кавани, но през втората част играчите на Хуан Луис Пинто се възползваха по отличен начин от спада в играта на Уругвай и отбелязаха три гола чрез Кемпбъл, Дуарте и Уреня, а на няколко пъти първият от реализаторите бе близо до ново попадение, но опасните му удари от дистанция преминаха на сантиметри от вратата на „урусите”. В лагера на Коста Рика няма контузени или наказани играчи преди важния сблъсък с Италия, а всички фенове в централноамериканската държава очакват новата победа, която със сигурност ще бъде съпътствана с още по-пищни празненства от тази срещу Уругвай.