18+

Италия – Уругвай

Публикувано на: 2014-06-24

Италия - Уругвай

В дербито от програмата на днешния ден на Световното един срещу друг в директен спор за място на участие на осминафиналите излизат съставите на Италия и Уругвай. Двубоят на стадион „Арена дас Дунас” в Натал е от 19:00 часа българско време, а главен съдия е мексиканецът Марко Родригес.

Отборът на Италия си усложни задачата в група „D”. След летящия старт, който „скуадрата” записа срещу Англия, побеждавайки „трите лъва” с 2:1, в последния си двубой играчите на Чезаре Прандели инкасираха напълно неочаквана загуба от сочения за аутсайдер отбор на Коста Рика с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Брайън Руис, като по този начин костариканците изхвърлиха англичаните, а „адзурите” ще тръпнат в тежкия сблъсък с Уругвай. Очаква се Прандели да извърши промени в състава за решителния мач. Според журналистите на Апенините Италия ще излезе с трима в отбрана срещу „урусите”, а в нападение Марио Балотели ще бъде подпомаган от голмайстора на Серия А за изминалия сезон Чиро Имобиле. Под въпрос пък е участието на халфа Даниеле де Роси.

Уругвай е на победа от участие на осминафиналите. „Ла селесте” се наложи над Англия с 2:1 в последния си двубой, като с този си успех прекъсна серия от 44 години без победа над европейски отбор на ниво мондиал. За последно „урусите” бяха спечелили в мач срещу съперник от Стария континент през 1970 година на форума в Мексико, когато се наложиха на четвъртфиналите над тогавашния СССР с 1:0 и то след продължение. Голмайсторът на Висшата лига Луис Суарес наниза два гола във вратата на Джо Харт за крайното 2:1. Нападателят на Ливърпул откри резултата с глава в 39-ата минута, а в 75-ата минута Уейн Рууни отбеляза първия си гол на световно първенство, но това не бе достатъчно за Англия, защото малко след това Суарес се възползва максимално добре от грешка на съотборника си в Ливърпул и капитан на „трите лъва” Стивън Джерард, за да напредне самостоятелно и по диагонала да разстреля Харт за крайното 2:1. В лагера на Уругвай няма контузени или наказани футболисти за решителния сблъсък с Италия.

Прогноза: 2 draw no bet