Ювентус и Байерн се сблъскват, за да оформят крайната четворка на полуфиналистите за Шампионска Лига

Публикувано на: 2013-04-07

Champions_LeagueПоредният полуфиналист в Шампионска Лига този сезон ще бъде определен от двойката Ювентус и Байерн Мюнхен. Италианците ще домакинстват в днешния мач-реванш след като натрупаха пасив от 2 гола в първата среща. Не пропускайте двубоят на живо в сряда, 10 април от 21.45 часа наше време, тъй като той е много обещаващ – все пак най-добре представящите се отбори в Италия и Германия се изправят един срещу друг.

juventus-vs-bayern munich

Ювентус

Ювентус започнаха фазата на директни елиминации в Шампионска Лига ударно. След като почти сигурно си осигуриха титлата в Серия „А” след много постоянни изяви през целия сезон, би било добре да продължат и в най-престижния европейски футболен клубен турнир, но това няма да бъде никак лесно. В осминафиналите срещнаха шотландския Селтик и се наложиха на два пъти с 3-0 и 2-0. По този убедителен начин италианците достигнаха до четвъртфинал, където изтеглиха Байерн Мюнхен за техен съперник. „Старата госпожа” не се представиха по начина, по който са искали в първата среща, която загубиха с 2-0. Проблемът е не само резултатът, а също и фактът, че те очевидно бяха надиграни от своите съперници и заслужено загубиха срещата. За Ювентус ще бъде трудно да се класират на полуфинал, тъй като не успяха да отбележат попадение на чужд терен. Все пак, нищо не е загубено и те могат да се възползват от домакинството си днес и да зарадват многобройната си публика, която ще ги подкрепя. В тази надпревара те са непобедени у дома и това им дава надежди за днешния двубой, в който ще отсъстват доста футболисти – Никола Анелка, Джанлуиджи Буфон, Мартин Касерес, Никлас Бендтнер и Симоне Пепе.

juventus-vs-bayern-munich

Байерн Мюнхен

Байерн Мюнхен бяха един от отборите от четвъртфиналната фаза на Шампионска Лига, които постигнаха най-добри турнирни резултати. Не само че победиха с 2 гола разлика, но и успяха да запазят вратата си суха, което винаги е много добре при формата, в който се провежда турнира. Баварците победиха Айнтрахт Франкфурт през уикенда с 0-1 и вече са сигурните шампиони в Бундеслигата, 6 кръга преди нейния край, което е нов рекорд. След добавянето на 23-та титла от немското първенство в колекцията си, тимът от Мюнхен определено няма да се спре. Те продължават битките в Купата на Германия и Шампионска лига. Така тяхната амбиция за требъл е все още жива и това е постижимо, но няма да бъде никак лесно. На първо време те трябва да се опитат да запазят преднината си от първия двубой и да стигнат полуфинал тук. Отсъстващите за днешната среща са Тони Кроос и Холгер Бадщубер.

Ювентус няма да разполагат с никакво време за губене и ще се впуснат в атака от първата минута. Това може да доведе до празни пространства в тяхната защита, от които могат да се възползват опонентите им. Това е добра предпоставка за резултатен двубой, от която трябва да се възползваме.

Прогноза: над 2,5 гола @1,85