18+

Южна Корея – Алжир

Публикувано на: 2014-06-22

South Korea - Algeria

В най-малко интересния мач от програмата на група „Н” на „Ещадио Берйа-Рио” в Порто Алегре един срещу друг излизат съставите на Южна Корея и Алжир. Двубоят е с начален час 22:00 българско време.

Отборът на Южна Корея завърши наравно 1:1 с единия от фаворите Русия. След скучно първо полувреме азиатците откриха резултата след груба грешка на Акинфеев. Вратарят на Русия изпусна топката след удар на Лий Кеун-Хо и тя мина зад голлинията. За щастие на милионите си фенове Русия изравни шест минути по-късно чрез гол на резервата Александър Кержаков – 26-то попадение на сметката на нападателя на Зенит с екипа на „Сборная”. По този начин той изравни рекорда на Владимир Бесчастних за най-много попадения за руския национален отбор. Селекционетът на Южна Корея Хонг Мюнг-Бо може да разчита на всички свои футболисти преди мача с Алжир.

Националният отбор на Алжир загуби първия си двубой от група „Н” срещу фаворита Белгия с 2:1. „Пустинните лисици” прекъснаха серия от 28 години без гол на световни финали, след като не се бяха разписвали в пет поредни мача, равнявайки се на 506 игрови минути. Иначе Фегули реализира от дузпа срещу Белгия в първия мач на отбора, като това бе първо попадение за африканците от Мондиала през 1986 година насам при равенството 1:1 със Северна Ирландия. Възпитаниците на Вахид Халилходжич демонстрираха много добър футбол. Един от героите за Алжир бе единственият представител на родната „А” група Райс М’боли, но въпреки блестящите си изяви вратарят на ЦСКА и Алжир нямаше какво да стори в 71-ата и 80-ата минути, когато първо Фелаини с глава, а след това Меертенс с мощен удар обърнаха мача

Прогноза: Под 2,5 гола