18+

Лил – Пари Сен Жермен

Публикувано на: 2014-05-10

Lille - Paris Saint Germain

В мач от програмата на предпоследния 37-ми кръг на Лига 1 отборът на Лил посреща новия стар шампион на Франция ПСЖ на своя „Стад Пиер Моруа”. Домакините се нуждаят само от 1 точка, за да могат кръг преди края да си гарантират участие в Шампионската лига наесен. Предишният двубой между двата отбора завърши наравно 2:2.

Съставът на Лил е близо до участие в квалификационните кръгове на най-престжиния клубен турнир през идния сезон. Със своите 19 победи, 11 равенства и 6 загуби „песовете” имат в актива си 68 точки. Играчите на Рене Жирар със сигурност ще гледат да си улеснят задачата преди последния им мач за сезона следващата седмица като гост на Лориен, тъй като техният основен претендент в борбата за 3-ото място Сент Етиен има 63 точки и математически трябва да се надява Лил да загуби оставащите си два мача до края на сезона. Клубът от Северна Франция е вторият по сила домакин през настоящата кампания, след ПСЖ, и е записал у дома респектиращите 42 точки чрез своите 13 победи, 3 равенства и едва 2 загуби, а головата разлика на „песовете” е 24:7. За Лил единствено под въпрос е халфът Делпласе.

ПСЖ пък заслужено отвори шампанското в сряда вечер. Парижани триумфираха за втора поредна година с титлата в Лига 1 и общо за четвърти път в клубната си история. Многомилионната селекция на Лоран Блан загуби у дома срещу Рен с 1:2, но това се оказа в мач без значение за столичния клуб, тъй като по-рано същата вечер основният претендент Монако завърши наравно 1:1 с тима на Гингам и по този начин ПСЖ стана шампион. Титлата за Ибрахимович и компания е напълно заслужена, а показателите на тима красноречиво го потвърждават. ПСЖ има общо в актива си до момента 25 победи, 8 равенства и 3 загуби с голова разлика 77:22. Освен това парижани са както най-силният домакин, така и най-силния гост в Лига 1. На „Парк де Пренс” активът им е 14 успеха, 3 равенства и 1 поражение, а далеч от Париж – 11 победи, 5 ремита и 2 загуби. По всяка верояност Лоран Блан ще даде почивка на голяма част от титулярите си, на повечето от които след един месец им предстои участие и на Световното първенство в Бразилия.

Прогноза: 1 draw no bet