Ливърпул Челси

08.11.2014 г.
14:45 Ливърпул – Челси
Пряко по: Диема / Нова Спорт

Началото на 11-я кръг в английската Висша лига ще бъде поставен с гвоздея в програмата. На митичния „Анфийлд” край река Мърси неособено убедителният до момента в изявите си състав на Ливърпул е домакин на едноличният водач в подреждането Челси. Главен рефер на двубоя е роденият в Манчестър 36-годишен Антъни Тейлър.

Вицешампионът от миналата година загуби последния си мач. Този път „червените” отстъпиха като гост на Нюкасъл с 1:0 и инкасираха своята четвърта загуба от началото на сезона. Поражението остави възпитаниците на Брендън Роджърс на 7-мо място в подреждането с актив от 14 точки, на цели 12 пункта от настоящия опонент на Ливърпул. През седмицата „мърсисайдци” инкасираха своята трета поредна загуба в Шампионската лига. Този път 5-кратните носители на трофея в най-престижния клубен турнир отстъпиха с 1:0 при визитата им на действащия шампион Реал Мадрид. Непосредствено след срещата мениджърът на тима защити решението си да заложи на доста от резервите си в гостуването на „кралския клуб”. Северноирландският специалист заяви, че е пазил голяма част от титулярите именно за сблъсъка с Челси.

Роджърс определено има какво да каже на своите играчи и то най-вече на тези, които действат в дефанзивен план, тъй като Ливърпул не е допуснал гол в мрежата си едва в два от последните 16 мача на отбора, а в настоящия момент „червените” имат с цели 6 точки по-малко в актива си, отколкото по същото време през миналата година. За Ливърпул отново най-големият отсъстващ е нападателят Даниел Стъридж, който ще е на линия в края на месеца. Другите липсващи са защитниците Енрике и Сако.

Челси победи с 2:1 Куинс Парк Рейнджърс в лондонското дерби от предишния 10-ти кръг на Премиър лийг. Оскар даде преднина на домакините в 32-ата минута, а Чарли Остин изравни с пета в 62-ата. В 75-ата обаче Еден Азар донесе трите точки на селекцията на Жозе Моуриньо, след като изпълни точно дузпа. Така Челси продължава да бъде на върха с четири точки аванс пред втория Саутхамптън. „Сините” имат 26 пункта в актива си. През седмицата лондончани записаха изненадващо реми 1:1 при визитата им на словенския Марибор в двубой от груповата фаза на Шампионската лига. Добрата новина за мениджърът на тима Жозе Моуриньо е, че новата перла в нападението на Челси Диего Коща е възстановен от травмата, която го измъчваше до скоро, а аут са Оби Микел и Лоик Реми.

Челси е загубил едва един от последните шест сблъсъка срещу Ливърпул на ниво Висша лига. В края на изминалия сезон именно столичани отнеха до голямата степен тъй дълго бленуваната от „мърсисайдци” шампионска титла, след като няколко кръга преди края резервите на Челси победиха пренавитите домакини с 2:0 след две попадения на Демба Ба, който вече не е част от тима. Мнозина обаче ще запомнят мача с фрапантния пас на капитанът на Ливърпул Стивън Джерард при първия гол на сенегалеца.

Прогноза: Ливърпул – Челси 2 draw no bet