Публикувано на: 2015-03-09

09.03.2015 г.
21:45 ч. Манчестър Юнайтед – Арсенал
Пряко по: Диема

В понеделник вечер ще се изиграе последният мач от фазата на четвъртфиналите в най-стария футболен турнир в света – Купата на Англия. Двубоят ще бъде сблъсъкът между Манчестър Юнайтед и действащия носител на трофея Арсенал, а през годините двата отбора са изигравали помежду си паметни мачове във ФА Къп.

„Червените дяволи” започнаха участието си надпреварата в началото на настоящата календарна година. Първият съперник на водения от Луис Ван Гаал тим бе скромният Йоувил Таун, а Юнайтед победи като гост с 2:0 след попадения след почивката, дело на Ерера и Ди Мария. Следващият опонент на МЮ бе Кеймбридж Юнайтед, като „дяволите” се изложиха в първата среща и допуснаха равенство 0:0 и се наложи преиграване на „Олд Трафорд”, където манчестърци бяха безпогрешни и победиха с 3:0. Последният съперник на тима бе отборът на Престън. Първият футболен шампион в историята на Англия поведе в резултата, но играчите на Юнайтед се вдигнаха на щурм и след голове на Ерера, Фелаини и Рууни си подсигуриха участието в настоящата фаза. За дербито с Арсенал отсъстващи за домакините са Ван Перси, който е контузен, Еванс е наказан, а Шоу е под въпрос.

Арсенал върви уверено към защита на трофея от последното издание на турнира, макар и сега съперникът за „артилеристите” да е в пъти по-класен от тези, които отборът отстрани до момента. Играчите на Арсен Венгер първо се справиха като домакини с отбора на Хъл Сити с 2:0, а двубоят бе повторение на последния финал в надпреварата. Следващият опонент за лондончани Брайтън, а „топчиите” победиха с 3:2 като гости. Последният съперник за Арсенал бе отборът на Мидълзбро, който преди това бе отстранил шампиона Манчестър Сити, но столичани отново бяха безпогрешни и се наложиха с 2:0 на „Емирейтс”. За тежкото гостуване на „Олд Трафорд” отсъстващи в състава на Арсенал са Уилшър, Артета, Диаби и Дебюши, а под въпрос са Шченсни, Монреал и Фламини.

Прогноза: Гол/гол