до 100лв.
18+

Марсилия – Интер | Шампионска лига (1/8 финали)

Публикувано на: 2012-02-20

В много интересен и интригуващ двубой от осминафиналната фаза на Шампионска лига Марсилия ще посрещне Интер на своя „Стад Велодром”. Ще можете да се насладите на срещата на 22 февруари от 21:45 часа българско време. Дали носителите на титлата от 2010 година ще се класират за четвъртфиналите или френският им опонент ще ги спре?

Марсилия

Марсилия попаднаха в група 6, където успяха да се класират втори с 10 точки. Първи завършиха Арсенал, а Олимпиакос и Борусия Дортмунд приключиха с участието си в Шампионска лига. Олимпик Марсилия победиха гърците и Дортмунд на два пъти. Марсилия се намират на временното шесто място във френското първенство с 38 точки. Въпреки това само една точка ги дели от третото място, което е тяхната цел до края на сезона, тъй като то дава право на участие в Шампионска лига. Французите се представят изключително добре пред собствената си публика и имат 6 победи, 5 равенства и само една загуба. Марсилия вече достигна първият си финал за сезона. Те ще играят срещу Лион в спор за титлата в купата на Лигата. Марсилия се намират в изкючително добра форма и вече са непобедени за цели 15 официални мача. Последната им загуба беше в края на ноември 2011 година.

Интер

Интер попаднаха в нелошата група 2 на Шампионска лига. Те успяха да я спечелят с 10 точки. Втори се класираха ЦСКА Москва, а трети и четвърти се наредиха съответно Трабзонспор и Лил. Интер се представят под очакванията в италианската Серия А. В момента те заемат шеста позиция с 36 точки, на 11 от временните водачи Милан. Интер допуска много изненади във всичките си мачове. Като гост имат 5 победи, 1 равенство и 5 загуби. Намират се в ужасна серия от 6 мача без победа, като само един от тях е равенство. Последната им загуба бе в петъчното домакинство срещу Болоня, което завърши с резултат 0-3. Отборът е в лоша форма и отчаяно се нуждае от промени в играта си, ако искат да успеят да се класират за четвъртфиналната фаза. Клаудио Раниери има доста проблеми с контузени футболисти. Диего Милито, Деян Станкович, Рикардо Алварез и Валтер Самуел са контузени, а Жулио Сезар е под въпрос за двубоя с Марсилия.

Марсилия и Интер са се срещали в четвъртфинален сблъсък за купата на УЕФА в далечната 2004 година. Тогава Марсилия побеждават на два пъти с по 1-0. В последствие те губят финала от Валенсия. Тези мачове са преди твърде много време, за да бъдат показателни. Марсилия се намират в много добра форма, докато Интер изпитват огромни затруднения. Според мен с подкрепа от своята публика, френският отбор може да достигне до победата.

Прогноза: Марсилия @2,20