до 200лв.
18+

Наполи – Челси | Шампионска лига (осминафинали)

Публикувано на: 2012-02-19

В първият мач от осминафиналната фаза Наполи ще посрещне Челси на своя „Стадио Сан Паоло”. Тези, които се наслаждават на мачовете от Шампионска лига, ще могат да наблюдават двубоя на 21 февруари от 21:45 часа българско време. Дали Челси ще успеят да достигнат отново до четвъртфиналите както миналата година или Наполи ще ги спре?

Наполи

Наполи започнаха участието си в Шампионска лига тежката група 1. В крайна сметка те успяха да я преодолеят, завършвайки на втора поциция с 11 точки. Първи са Байерн Мюнхен, а на само точка от класирането останаха Манчестър Сити. Наполи победиха на два пъти Виляреал и веднъж „гражданите”. В италианската Серия Азаемат пета позиция с 37 точки. Техните шансове за първите три места, които дават право на участие в Шампионска лига, изглеждат все по-малки. Като домакин Наполи имат стабилни изяви и са записали 5 победи, 5 равенства и 2 загуби. Ако искат да продължат към четвъртфиналите, със сигурност ще трябва да постигнат добър резултат у дома срещу Челси. Наполи вече отпаднаха от третият турнир, в който участваха – купата на Италия. Това стана след загуба с 2-1 от Сиена. Сега вече могат да съсредоточат силите си изцяло върху първенството и най-престижния европейски клубен турнир. Наполи изигра последният си мач в петък. Те победиха Фиорентина с убедителното 0-3 като гост. Валтер Мадзари ще може да използва пълният потенциал на състава като само Морган де Санктис е под въпрос.

Челси

Челси достигнаха до осминафиналната фаза след като спечелиха група 5 с актив от 11 точки. Втори останаха Байер Леверкузен, а трети и четвърти се наредиха Валенсия и Генк. Челси спечели и трита си мача като домакин като отбелязаха 10 гола и не допуснаха нито един. Като гост резултатите им бяха малко по-колебливи и им донесоха общо 2 точки. Нещата за сините в първенството не стоят много добре. Те се намират на пета позиция с 43 точки. Толкова имат и Арсенал. Ако искат да се класират в топ 4, Челси ще трябва да подобрят резултатите си. Тяхната статистика като гост е 5 победи, 5 равенства и 3 загуби. Феновете им със сигурност ще се надяват лошата серия от 4 поредни мача без победа да завърши точно сега, във важният мач от Шампионска лига. Последният мач на Челси беше в събота, когато за купата на Англия завършиха наравно с Бирмингам.

И двата отбора осъзнават важността на този мач. Целта на Челси би била да отбележат гол, защото това би им дало предимство преди мача реванш. Наполи се представят стабилно като домакин и мисля, че няма да допуснат загуба, но ще им бъде трудно да се наложат над Челси.

Прогноза: равенство @3,25