Наполи Рома
1.11.2014
16:00 Наполи – Рома
TV – bTV Action
Безспорно най-интересният двубой от програмата на 10-я кръг в италианската Серия А ще е първият мач, който ще го открие. Един срещу друг се изправят два отбора, имащи дълго съперничество помежду си както на терена, така и по трибуните. Наполи посреща Рома на своя „Сан Паоло” от 16:00 българско време, а рефер ще е Паоло Талявенто.

Отборът на Наполи пропусна възможността да стигне до късен обрат при гостуването си на Аталанта в мач от деветия кръг на Серия “А”. Нападателят на тима от Южна Италия Гонсало Игуаин се оказа в едновременно в ролята на герой и грешник за неаполитанците, след като първо изравни за 1:1 в 86-ата минута, но пропусна да реализира дузпа в 92-ата, като така срещата завърши наравно. Преди това Херман Денис бе открил за домакините с първия си гол за сезона. Освен това Хосе Кайехон от Наполи направи един от най-впечатляващите пропуски през сезона пред вратата, след като не успя да вкара от около метър от голлинията и прати топката над гредата. Ремито остави носителят на купата на Италия на 7-мо място в класирането с актив от 15 точки.

Рома победи Чезена с 2:0 в междинния кръг през седмицата и се изравни с Ювентус на върха в класирането на Серия “А”, след като “бианконерите” изненадващозагубиха гостуването си на Дженоа с гол в последната минута. Двата тима имат по 22 точки и еднаква голова разлика (16:4), но Юве спечели прекия двубой с 3:2. След разгрома от Байерн Мюнхен в Шампионската лига и разочароващото равенство срещу Сампдория, Рома нямаше право на грешка. Матия Дестро откри за “джалоросите” още в 9-ата минута, а в 81-ата Даниеле Де Роси успокои феновете на “Олимпико”.

Наполи може да се похвалия с положителна статистика срещу гостите от Вечния град в последните 4 сезона на своя „Сан Паоло”. В тях неаполитанците записаха 3 победи срещу само 1 успех за римляните.

Прогноза: Гол/гол