300%
до 30лв.

Холандия – Германия | Евро 2012, група „Б”

Публикувано на: 2012-06-11

Холандия и Германия ще се срещнат във втори мач от група „Б”, в който могат да бъдат решени някои неща в групата. Това го прави много важен и за двата отбора. Не пропускайте да гледате срещата на живо от стадиона в Харков, Украйна на 13 юни от 21:45 часа българско време. Положението в групата след първите мачове е много интересно. Дали Германия ще си осигури участие в четвъртфиналите с победа тук, или Холандия ще се реваншира на феновете си и ще запише първи точки на този европейски шампонат?

Холандия

Холандия започна европейското първенство с разочароващ резултат. Те загубиха с 0-1 в мача, в който се очакваше да имат най-малко проблеми – този срещу Дания. Точен за скандинавците в 24-тата минута беше Майкъл Крон-Дели, а това остана едиственото попадение в мача, въпреки че имаше много положения. Холандия може бе заслужаваха да достигнат поне до равенството. Те имаха по-голям процент притежание на топката – 54% и над три пъти повече отправени удари – 28 за тях, срещу само 8 за Дания. В крайна сметка това, което е важно, е резултатът. Така едни от фаворитите за титлата – Холандия, са изправени до стената. Те нямат право на загуба тук, защото такава би означавала отпадане още в груповата фаза. Холандските фенове все още имат надежди за добро представяне, каквито те имат в изобилие в историята си – те са европейски шампиони през 1988 година и са достигали полуфиналите още цели 4 пъти. Наставникът на Холандия – Берт ван Марвайк може да използва пълния потенциал на отбора си, за да се опита да спечели днешната среща.

Германия

Германия започна първенството с минимална победа над Португалия с 1-0 в един доста равностоен мач. Авторът на попадението беше Марио Гомез, който се разписа в 72-рата минута и така донесе победата за своя отбор. След тази победа бундестимът дели първата позиция в групата заедно с Дания. Една победа тук би им осигурила участие в четвъртфиналите. Йоаким Льов трябва да бъде доволен, че няма никакви проблеми с контузии като дори Бастиан Швайнщайгер, чието участие в първите мачове беше под въпрос, е възстановен и игра пълни 90 минути срещу Португалия.

Мачовете между двата отбора по традиция са много равностойни. Германия има 14 победи, Холанди – 10, а 14 двубоя между тях са завършили наравно. Залогът за днешния мач е много голям, а определено „лалетата” са тези, които имат повече какво да губят. Те трябва да търсят задължително поне равенство, като естествено най-добрия вариант за тях е да спечелят 3 точки. Това значи, че те ще заиграят по-атакуващо, а това е добра предпоставка за резултатен двубой, каквито липсваха в началото на първенството.

Прогноза: над 2,5 гола @2