18+

Нигерия – Аржентина

Публикувано на: 2014-06-25

Нигерия Аржентина

В другия последен двубой от програмата на група „F” един срещу друг ще се изправят вторият и първият във временното класиране – Нигерия и Аржентина. Срещата на „Ещадио Бейра-Рио”в Порто Алегре е от 19:00 часа българско време и е поверена на

Отборът на Нигерия постигна ценен успех в последния си двубой срещу Босна и Херцеговина. Африканците победиха с минималното 1:0, а победата е първа за „суперорлите” от 1998 г. насам, когато Нигерия за последно победи България със същия резултат на световното във Франция. В герой за родината си се превърна Питър Одемвинги, който засече топката след остър пас на Еменике, а африканците определено трябва да са щастливи, тъй като новозеландският арбитър О’Лиъри отмени чист гол за Босна в началото на мача, а в края на срещата удар на Джеко срещна и гредата, след като преди това Ениама успя да парира топката. За мача с Аржентина под въпрос е само Обоабона.

В същото време фаворитът Аржентина бе на три минути от това да поднесе сензацията в група „F”. „Ла албиселесте” победи драматично в последния си двубой състава на Иран след прекрасен гол на суперзвездата на „гаучосите” Лео Меси в 91-ата минута. Няколко минути преди края нападателят на Иран Джоочанеджад излезе сам срещу стража на „гаучосите” Серхио Ромеро, но не успя да вкара, а преди това съдията не отсъди чиста дузпа за иранците за нарушение срещу Ашкан Дежага. Селекционерът на южноамериканците Алехандро Сабея определено има над какво да мисли за фазата на елиминациите, тъй като Аржентина определено не впечатли с изявите си срещу Босна и Херцеговина и Иран. За двубоя  с Нигерия няма контузени или накзани футболисти.