18+

Нигерия – Босна и Херцеговина

Публикувано на: 2014-06-21

Nigeria - Bosnia and Herzegovina

В нощта на 21-ви срещу 22-ри юни на стадион „Арена Пантанал” в град Куяба ще се изиграе сблъсъкът от програмата на група „F” межу съставите на Нигерия и Босна и Херцеговина. Мачът е от 01:00 часа българско време и е поверен на Питър О’Лиъри от Нова Зеландия.

Отборът на Нигерия започна с равенство петото си участие на световни финали. „Суперорлите” извъртяха скучно 0:0 с Иран в двубой, който африканците създадоха малко на брой положения. Също така нигерийците направиха 29 центрирания в двубоя, от едва две се оказаха точни. Под въпрос за мача с Босна и Херцеговина е само Обоабона. От ръководството на нигерийския национален отбор обявиха, че играчите ще дадат всичко от себе си да се представят достойно на Световното след поредния самоубийствен атентат в страната, извършен от ислямистката групировка „Боко харам”, който отне живота на над 20 души в нигерийския град Даматуру.

Босна и Херцеговина, която е абсолюитен дебютант на световни първенства, стартира със загуба участието си. Бившата югорепублика загуби от Аржентина с 2:1, като играчите на Сафет Сушич оставиха доста добри впечатления и с малко повече късмет можеха да измъкнат нещо повече срещу двукратния световен шампион. Сеад Колашинац си отбеляза автогол още третата минута на мача, който се оказа най-бързият автогол в историята на световните първенства. Впоследствие Босна се активизира, но с пропоуски се отличиха Мисимович, Джеко и Хайрович, а Аржентина затвърди за пореден път футболната максима „Не вкараш ли, ще ти вкарат”, когато в средата на втората част Лионел Меси удвои аванса на родината си. В самия край на срещата Ибишевич намали за 2:1, отбелязвайки първи гол за родината си на световни финали, но това бе всичко в мача.  За двубоя с Нигерия няма контузени или наказани футболисти.

Прогноза: 2 draw no bet