18+

Португалия – Гана

Публикувано на: 2014-06-26

Португалия Гана

Започват  решителните мачове група „G”. В един от тях един срещу друг излизат съставите на Португалия и Гана, които след два изиграни мача имат по 1 точка в актива си, но въпреки това продължават да се надяват на чудото и да успеят да се класират на осминафиналите. Сблъсъкът на “Ещадио Насионал Мане Гаринча” в столицата Бразилия е от 19:00 часа българско време, а главен арбитър е Нафав Шукрала от Бахрейн.

Португалия започна по кошмарен начин участието си на Мондиал 2014. Бронзовият медалист от финалите през 2006 г. инкасира тежка загуба от Германия с 4:0. „Мореплавателите” имаха своите положения, въпреки красноречивия резултат, но късметът бе обърнал гръб на играчите на Пауло Бенто, за разлика от следващия им двубой срещу САЩ, когато иберийците успяха да се спасят след гол на Варела в 95-ата минута за крайното 2:2  и така запази поне теоретични шансове на своя тим да продължи напред в турнира. За целта обаче Португалия трябва да търси задължителен успех в последния си мач срещу Гана и да се надява на добро развитие в другия мач. Преди мача с Гана селекционерът на Португалия Пауло Бенто не може да разчита на куп от играчи. Фабио Коентрао приключи със Световното след като получи тежка контузия в двубоя срещу Германия, а Хуго Алмейда също е аут за двубоя с „черните звезди”. Пепе е наказан, а под въпрос са Елдер Пощига и Андре Алмейда.

Отборът на Гана впечатли всички с последното си представяне. Африканците извъртяха 2:2 с трикратния световен шампион Германия, като при малко повече късмет можеха и да победят Бундестима. Немците поведоха чрез Гьотце в началото на втората част, но бяха стъписани, когато Андре Аю и Гиан отбелязаха за обрата. При 2:1 в полза за африканците Джордан Аю и брат му Андре Аю направиха сериозни пропуски, които бяха наказани. В 71-ата минута Мирослав Клозе заби своето 15-то попадение на световни футболни финали, с което роденият в град Ополе нападател изравни рекорда на Роналдо. За последния двубой селекционерът Акваси Апиа няма да може да разчита на наказания Съли Мунтари.

Прогноза: Над 2,5 гола