Публикувано на: 2014-11-29

30.11.2014 г.
15:30 ч. Саутхемптън – Манчестър Сити
Пряко по: Нова Спорт

Дербито на 13-я кръг в английската Висша лига ще се състои на южния бряг на Албиона, където един срещу друг се изправят вторият срещу третия във временното класиране. Намиращият се в отлична форма състав на Саутхемптън посреща шампиона Манчестър Сити. Срещата е поверена на Май Джоунс.

Домакините са приятната изненада през настоящия сезон в Премиер Лийг. След първите 12 кръга възпитаниците на Роналд Куман заемат 2-ро място в класирането с актив от 26 точки, на 7 от лидера Челси, който не успя да победи Съндърланд и ако “светците” продължат със силните изяви срещу Сити, то дистанцията може да се стопи на само 4 пункта. В предишния кръг южняците се спасиха от загуба срещу Астън Вила като гост. Двубоят на “Вила Парк” завърши 1:1, като изравнителното попадение за “светците” отбеляза Натаниел Клайн в 81-ата минута. Преди това Габриел Агбонлахор беше открил резултата след половин час игра и отбеляза първи гол във вратата на Саутхемптън от 439 минути игра. За настоящия двубой аут от състава на домакините поради травми са Галахър и Джей Родригес.

Шампионът на Англия Манчестър Сити пристига окрилен на южния бряг. През седмицата “гражданите” осъществиха фамозен обрат на Байерн Мюнхен, побеждавайки баварците с 3:2 в Шампионската лига, като по този начин играчите на Мануел Пелегрини запазиха живи шансовете си за участие на осминафиналите напролет. Иначе в предишния кръг в Премиер Лийг Сити стигна до ценен обрат при домакинството си на Суонзи след успех с 2:1 като домакин и добави нови три точки в преследването на лидера Челси. Гостите от Уелс откриха резултата още в 9-ата минута на срещата чрез Вилфред Бони, но поведени от своя капитан Туре Яя техните домакини успяха да обърнат мача в своя полза и да вземат победата. Успехът гарантира на “гражданите” 3-ото място във временното класиране с 24 точки, като ако Сити победят на “Сейнт Мери” ще изместят настоящия си противник от втората позиция. Контузени за Ман Сити са Джеко, Силва и Коларов.

Манчестър Сити играе трудно като гост на Саутхемптън в последните години. “Гражданите” успяха да триумфират през 2003 г. – сезонът, в който “светците” изпаднаха от елита. След като се завърнаха обаче Саутхемптън постига победа и равенство над Сити.

Прогноза: Гол/гол