18+

Южна Корея – Белгия

Публикувано на: 2014-06-26

Южна Корея Белгия

В подчертано предрешен последен двубой от програмата на група „Н” един срещу друг се изправят съставите на Южна Корея и Белгия. Азциатците са на 99,9% аут от надпреварата, докато с двете си победи в предишните два мача „червените дяволи” си осигуриха участие на осминафиналите. Срещата на “Арена де Коринтианс” в Сао Пауло е от 23:00 часа българско време и е поверена на австралиеца Бен Уилиамс.

Отборът на Южна Корея завърши наравно 1:1 с единия от фаворите Русия в първия си двубой в група “Н”. След скучно първо полувреме азиатците откриха резултата след груба грешка на Акинфеев. Вратарят на Русия изпусна топката след удар на Лий Кеун-Хо и тя мина зад голлинията. За щастие на милионите си фенове Русия изравни шест минути по-късно чрез гол на резервата Александър Кержаков – 26-то попадение на сметката на нападателя на Зенит с екипа на „Сборная”. По този начин той изравни рекорда на Владимир Бесчастних за най-много попадения за руския национален отбор.  В следващия си двубой азиатците бяха разбити от Алжир с 4:2. Заради по-лошата си голова разлика Южна Корея остава на дъното в група „Н”. Ако искат азиатците да продължат напред, трябва да победят Белгия с четири гола разлика и да се надяват на нулево реми между Алжир и Русия. Всички в лагера на Южна Корея са на линия за мача с Белгия.

Фаворитът в група „Н” Белгия свърши своята работа и очаквано ще играе на осминафиналите. Белгия започна участието си на Мондиал 2014 с трудна победа над Алжир с 2:1. Възпитаниците на Марк Вилмотс направиха пълен обрат срещу „пустинните лисици”, които поведоха в резултата след точно изпълнена дузпа на Фегули. Един от героите за Алжир бе единственият представител на родната „А” група Райс М’боли, но въпреки блестящите си изяви вратарят на ЦСКА и Алжир нямаше какво да стори в 71-ата и 80-ата минути, когато първо Фелаини с глава, а след това Меертенс с мощен удар обърнаха мача. В следващия си двубой играчите на Марк Вилмотс се наложиха с 1:0 над сочения за основен претендент състав на Русия. Единственото попадение в срещата падна в 88-ата минута и бе дело на 19-годишния младок Дивок Ориги. Под въпрос за мача с Южна Корея е Томас Вермаелен.