до 30лв.
18+

Испания – Франция | Евро 2012 (1/4 финали)

Публикувано на: 2012-06-22

В един от най-интересните четвъртфинални сблъсъци на Европейското първенство в Полша и Украйна 2012 година, Испания ще срещне Франция. Не пропускайте срещата на 23 юни от 21:45 часа, пряко от „Донбас Арена” – Донецк, Украйна. Победителят от тази среща ще играе с победителят от Португалия-Чехия на полуфинал. Дали Испания ще продължат защитата на титлата си от 2008 година или Франция ще успее да поднесе изненада като се класира за финалната четворка за пръв път след 2000 година, когато спечелиха титлата?

Испания

Испания започнаха първенството с много труден мач срещу Италия. Той завърши наравно – 1-1, а точен за испанският тим беше Франсеск Фабрегас. В следващите си два мача шампионите от 2008 година бяха безкомпромисни и надиграха Ирландия с 4-0 и Хърватия с 1-0. Така те завършиха на първо място в квалификационната си група и се класираха заедно с Италия, оставяйки Хърватия и Ирландия след себе си. С играта си испанския отбор доказаха, че с право са определяни като един от най-големите фаворити за спечелването на титлата, но техния опонент за четвъртфиналите определено не е лек. Добра новина за Висенте дел Боске е, че няма нито един контузен или наказан футболист преди предстоящия двубой и така той отново ще може да заложи на пълния си титулярен състав.

Франция

Франция започна участието си в шампионата на стария континент в група „Д”. В първия си мач те завършиха наравно с Англия – 1-1. След това успяха да победят домакините от Украйна с 0-2, a последния си мач загубиха изненадващо с 2-0 от Швеция. След тези резултати те се наредиха на второ място с 4 точки след Англия, оставяйки Украйна и Швеция след себе си. За четвъртфиналите имат може би най-трудния възможен съперник – настоящия европейски и световен шампион – Испания. Естествено, всичко може да се случи и Франция определено няма да се предаде. Има една лоша новина за Лоран Блан и тя е отсъствието на централния защитник Филип Мексес, поради натрупани жълти картони.

Мачовете между днешните съперници по традиция са много оспорвани. Те имат много равностойни статистики – Испания са побеждавали 13 пъти, Франция – 11, а 6 мача са завършили наравно. Последната победа за „петлите” обаче е от световното първенство през 2006 година, а след това имат 3 поредни загуби. Сега определено тима с по-добри изяви на първенството дотук е Испания. Те са големите фаворити за титлата и определено ще искат да отстранят днешните си опоненти. Според мен, това е напълно по техните сили и шансът да го сторят още в редовното време е голям.

Прогноза: Испания @1,83