Суперсблъсък в Галисия

Публикувано на: 2014-11-17

18.11.2014 г.
21:45 Испания – Германия

В най-интересната контрола, която ще се изиграе по терените в Европа във вторник вечерта, на стадион “Балаидос” в град Виго един срещу друг се изправят два от колосите на европейския и световния футбол – предишният и настоящият световен шампион, а именно Испания и Германия.

Иберийците победиха с 3:0 Беларус и по този начин изместиха Украйна от второто място в група “С” на квалификациите за Евро 2016. Двата отбора са с по 9 точки, но испанците имат по-добри показатели. Лидер е тимът на Словакия, който спечели гостуването си на Македония и има пълен актив от 12 точки.

За настоящия сблъсък аут поради травма е Давид Де Хеа, а Диего Коща и Сеск Фабрегас ще получат почивка.

В навечерието на сблъсъка селекционерът на “Ла фурия роха” Висенте дел Боске заяви, че когато съперниците са от такъв висок ранг няма особено голяма разлика между официален и приятелски двубой. Опитният специалист добави, че той и възпитаниците му се подготвят за бъдещето по възможно най-добрия начин.

Неговият колега Йоаким Льов също подходи с уважение към опонента. Треньорът на Бундестима заяви, че той и неговите възпитаници се учили от отбора на иберийците. Наставникът на настоящия световен първенец сподели, че очаква неговите избраници да покажат шампионски манталитет срещу изключително класен съперник.

Иначе Германия победи аутсайдера Гибралтар с 4:0 в евроквалификация, играна преди няколко дни. Томас Мюлер вкара първите два гола в 12-ата и 29-ата минути, Марио Гьотце беше точен за 3:0 в 38-ата минута, а Сантос от тима на гостите си заби автогол в 67-ата минута. Така “маншафта” вече има 7 точки в Група “D” и дели второ място с Шотландия и Република Ирландия, които тази вечер играха един срещу друг, като победата отиде при “гайдарите” – 1:0. Лидер е Полша с 10 точки, а на дъното са Грузия с 3 точки и Гибралтар без актив.

Под въпрос за гостуването за Кедира и Мустафи.

Двата отбора са се изправяли общо 21 пъти един срещу друг. Германия имат 8 победи в актива си, а Испания – 7.

Прогноза: Гол/гол