300%
до 30лв.

Стоук Сити – Манчестър Сити | Англия, Премиър Лийг – 4-ти кръг

Публикувано на: 2012-09-14

В един от най-интересните и оспорвани съботни мачове от четвъртия кръг на английската Премиър Лийг един срещу друг се изправят Стоук Сити и шампионите от миналата година – Манчестър Сити. Ще имате възможността да проследите срещата на живо от „Британия стейдиъм” на 15 септември, както обикновено от 17.00 часа българско време. И двата отбора са все още непобедени в първенството този сезон и може би точно тук една от тези серии ще спре. Дали Стоук Сити ще успеят да изненадат с 3 точки тук, или Манчестър Сити ще запишат първа победа като гост за сезона?

Стоук Сити

Стоук Сити са един от двата отбора в лигата, които са записали само равенства в мачовете си досега. В първия мач с Рединг те бяха много близо до победата, но допуснаха изравняване в 90-тата минута от дузпа. След това направиха нулево равенство с Арсенал, а в последния кръг завършиха 2-2 с Уигън. Междувременно „грънчарите” имаха мач за Купата на Лигата, в който отстъпиха на третодивизионния Суиндън с резултат 3-4 след продължения. Стоук направиха някои доста добри трансфери това лято, привличайки Майкъл Оуен от Манчестър Юнайтед, Чарли Адам от Ливърпул, Стивън Н’зонзи от Блякбърн и Майкъл Найтли от Уулвърхямптън. Може би е просто въпрос на време тези футболисти да се обиграят и отбора да започне да записва все по-добри резултати.

Манчестър Сити

Манчестър Сити са все още непобедени този сезон. След като спечелиха трофея „Къмюнити Шийлд” те победиха Саутхямптън и Куийнс Парк Рейнджърс, а мача, в който бяха най-близо до загуба определено е равенството 2-2 срещу Ливърпул. Тези резултати определят 7 точки и четвърта позиция в класирането на „гражданите”. Както можеше да се предполага, Сити като един от най-богатите отбори в света привлякоха много футболисти лятото, някои от които са Майкон от Интер, Джак Родуел от Евертън, Хави Гарсия от Бенфика, Матия Настасич от Фиорентина. Програмата на Манчестър Сити е много натоварена – те имат 7 мача в рамките на следващите 20 дни. Три дни след срещата със Стоук, „гражданите” ще играят първата си среща за Шампионска Лига срещу много труден опонент – Реал Мадрид. Отделно, Роберто Манчини има доста футболисти, които няма да може да ползва – Серхио Агуеро, Марио Балотели, Гарет Бари и Майка Ричардс.

Стоук Сити се представят доста успешно като домакин срещу днешните си съперници. Всъщност, Манчестър Сити са успявали да победят на „Британия стейдиъм” само веднъж през 1999 година. Мисля, че днес „грънчарите” могат да поднесат изненада. Те показаха потенциала си в първите си мачове, а Сити имат доста проблеми с контузии. Все пак залог за победа за домакините е рисков и затова ще се подсигуря и с равенството.

Прогноза: Стоук Сити или равенство (1х) @2,10