18+

Швейцария – Франция

Публикувано на: 2014-06-20

switzerland_vs_france_2014_world_cup_group_e_football_match

На стадион „Арена Фонте Нова” в Салвадор ще се изиграе най-очакваният двубой от програмата на група „F”, където един срещу друг ще се изправят съставите на Швейцария и Франция. Срещата е с начален час 22:00 българско време и е поверена на холандския топ-арбитър Бьорн Кайперс.

Швейцария стартира с много труден успех с 2:1 над Еквадор. Интернационалната селекция на алпийската държава сътвори пълен обрат срещу своя опонент. В основата и на двата гола на „кръстоносците” бе бранителят Рикардо Родригес, който асистира за попаденията на Швейцария. Първо в 48-ата минута резервата Адмери Мехмеди изравни, след като нападателят на Фрайбург бе изпуснат от отбраната на Еквадор и засече с глава центриране на Родригес от ъглов удар. Драмата настъпи в третата минута на даденото съдията продължение, когато след многоходова контраатака между Бехрами, Родригес и Сеферович последният се разписа от близка дистанция. Отмар Хитцфелд може да разчита на всички свои играчи преди днешния двубой.

Франция започна ударно участието си на Мондиала. Играчите на Дидие Дешан победиха по безапелационен начин аутсайдера Хондурас с 3:0. В основата на успеха на световния шампион от 1998 г. бе Карим Бензема. Нападателят на Реал Мадрид първо се разписа от дузпа в самия край на първото полувреме, а през втората част бе в основата и на останалите два гола на „петлите”. Първо стражът на Хондурас Ваядарес си отбеляза автогол, след като не се намеси добре след удар на Бензема, който първо срещна гредата, а впоследствие десетката на Франция оформи и крайния резултат.

Двата отбора се познават повече от добре, като статистиката е на страната на „петлите”, които в последните си пет двубоя срещу „кръстоносците” са постигнали две победи и три равенства, като трябва да се има предвид, че последният успех на Франция е от 2004 г. на Европейското в Португалия.

Прогноза: 2 Draw no bet