до 100лв.
18+

Тотнъм – Болтън | Купа на Англия (четвъртфинали)

Публикувано на: 2012-03-15

В мач от четвъртфиналната фаза на купата на футболната асоциация Тотнъм ще посрещне Болтън на своя „Уайт Харт лейн”. Ще можете да проследите битката за място на полуфиналите на 17 март от 19:30 часа българско време. Дали Тотнъм ще преминат поредното препядствие по пътя към титлата или днес ще бъде денят на Болтън?

Тотнъм

Тотнъм имат 8 трофея от купата на футболната асоциация като последният от тях бе спечелен през 1991 година. Този сезон шансовете им изглеждат никак нелоши. Основните им конкуренти се очертава да бъдат отборите на Ливърпул и Челси. По пътя си към четвъртфиналите „шпорите” отстраниха Челтнъм с 3-0, Уотфорд с 0-1, а в последния кръг им се наложи преиграване срещу Стивънидж, което в крайна сметка спечелиха с3-1. Тотнъм не се намират в най-добрата си форма и това се потвърждава от скорошните им резултати – имат само една победа в последните си 5 мача. Това се отрази зле на позициите им в Английската Висша лига. Те все още заемат третата позиция, но вече изостават много от челото, а Арсенал са по петите им – на само една точка зад тях. „Шпорите” трябва да се опитат да задържат позицията си в оставащите до края на сезона 10 мача, за да си осигурят сигурно участие в груповата фаза на Шампионска лига догодина. Това няма да бъде лесна задача, но отборът е показал, че е способен и само въпрос на време да започнат да побеждават отново. Както знаете, регламентът на купата на футболната асоциация е такъв, че двубоите се решават само със една среща. Това дава предимство на Тотнъм, които ще са домакини – на „Уайт Харт лейн” те имат 10 победи, 2 равенства и 2 загуби. Аарън Ленън, Майкъл Доусън и Том Хъдълстоун са контузени и ще пропуснат мача.

Болтън

Болтън са печелили купата на Англия 4 пъти, но всичките са преди много време. Миналата година те се представиха много добре, достигайки до полуфиналите. Днес ще се опитат да изравнят това постижение с победа над Тотнъм. След колеблив старт в надпреварата и мач преиграване срещу Макълсфилд, след това Болтън надиграха и Суонзи и Милуол. Уондърърс нямат много добра позиция в първенството – те са част от битката за оцеляване. Победата с 2-1 над Куийнс Парк Рейнджърс миналата седмица им се отрази добре и сега Болтън се намират точно над опасната зона. Оуен Койл няма особени проблеми с контузени футболисти и ще може да използва всичките си титуляри.

Отборите играха веднъж през сезона и Тотнъм се наложи с 3-0 като домакин. Мисля, че днес ще се случи нещо подобно. „Шпорите” ще се раздадат и ще се опитат да се реваншират на публиката си за по-лошите си мачове наскоро, побеждавайки с повече от 1 гол.

Прогноза: Тотнъм -1,5АХ@1,70