до 200лв.
18+

Очакван пореден голов трилър на „Уайт Харт Лейн”

Публикувано на: 2013-01-17

Висша лигаДва от отборите в най-добра форма в английската Премиър Лийг в момента ще се противопоставят един срещу друг в последния мач от 23-ти кръг. На „Уайт Харт Лейн” сили ще премерят съставите на два отбора от топ 4 – Тотнъм и Манчестър Юнайтед. Феновете на английския футбол не бива да пропускат срещата на 20 януари от 18 часа българско време. Точките от тази среща са важни и за двата тима, тъй като те се борят за най-предните позиции в класирането на това много оспорвано първенство. Ще успеят ли Тотнъм да запишат поредно убедително представяне като домакин или Манчестър Юнайтед ще се окажат непреодолимо препятствие за тях, ще разберем съвсем скоро.

Тотнъм-Манчестър Юнайтед

Тотнъм

Тотнъм се намират в много добра форма и са непобедени вече 7 поредни срещи. Въпреки това, след равенството им като гост на Куинс Парк Рейнджърс те загубиха третата си позиция след като бяха изместени от Челси. Така „шпорите” в момента се намират на четвърто място с 40 точки, на една след „сините от Лондон”, които имат и мач по-малко. Тотнъм си осигуриха и място в четвъртия кръг на Купата на Футболната Асоциация след убедителна победа с класическото 3-0 над Ковънтри. Следващият им опонент ще бъде Лийдс. В другото състезание, в което участват Тотнъм – Лига Европа, ще срещнат Лион в 1/16-финален сблъсък в средата на февруари. У дома лондончани се представят добре и имат 6 победи, 3 равенства и 2 загуби. Не са допускали поражение от ноември миналата година. Има проблеми в защитата на Тотнъм, тъй като Юнес Кабул и Уилям Галас са контузени и ще пропуснат предстоящата среща.

Манчестър Юнайтед

Добрите и постоянни изяви на Манчестър Юнайтед им позволиха да увеличат преднината си в челото на английското първенство. В момента те водят на преследвачите си с цели 7 точки, което им дава някакво спокойствие за предстоящите мачове. Намират се в добра форма и са непобедени в 8 поредни срещи. През седмицата се класираха за четвъртия кръг на Купата на Футболната Асоциация след победа с 1-0 в преиграването на срещата им срещу Уест Хям. В третия турнир, в който Манчестър все още участват – Шампионска Лига, те изтеглиха много тежък опонент за осминафиналите в лицето на Реал Мадрид. Сър Алекс Фъргюсън няма никакви проблеми преди сблъсъка с Тотнъм – в неговия състав няма контузени или наказани футболисти.

man united

Двата отбора са едни от най-резултатните през сезона. Манчестър Юнайтед имат средно по 3,86 гола в среща, а Тотнъм – по 2,95. Първият мач между тях през сезона завърши с победа за Тотнъм като гост с 2-3. По традиция има доста попадения в двубоите между днешните опоненти. Мисля, че днес ще станем свидетели на много голове на „Уайт Харт Лейн”.

Прогноза: над 3,5 гола @2,63