18+

Уругвай – Англия

Публикувано на: 2014-06-19

Uruguay - England World Cup

Довечера от 22:00 часа българско време ще се изиграе дербито от програмата на днешния ден на Световното първенство. Един срещу друг на „Арена Коринтианс” в Сао Пауло се изправят съставите на Уругвай и Англия.

Двукратният световен шампион Уругвай бе развенчан от аутсайдера в група „D” Коста Рика с 1:3. „Ла селесте” поведе с 1:0 след гол от дузпа на Кавани през първото полувреме, но през втората част футболистите на Оскар Табарез спряха да играят, а костариканците се възползваха по най-добрия начин от това и отбелязаха цели три гола чрез Кемпбъл, Дуарте и Уреня. Въпреки тежкото поражение всички в лагера на Уругвай са оптимисти в победата над Англия. Срещата с „трите лъва” ще пропусне получилият червен картон срещу Коста Рика защитник Макси Перейра. Звездата на Уругвай Луис Суарез е възстановен и се очаква да започне сред титулярите.

Англия също записа загуба в първия си мач, която Италия с 1:2. Въпреки поражението селекционерът на „трите лъва” Рой Ходжсън остана доволен от играта на своите възпитаници и заяви, че е оптимист преди мача с Уругвай. Под въпрос за Албиона е Окслейд-Чембърлейн, който все още не изцяло възстановен от травмата, която получи в приятелския мач срещу Еквадор преди началото на Световното.

Прогноза: Гол/гол