18+

САЩ – Германия

Публикувано на: 2014-06-26

САЩ Германия

В най-интересния двубой от програмата на последния кръг в група „G” един срещу друг се изправят съставите на САЩ и Германия. Двата отбора заемат съответно второ и първо място преди изиграването директния сблъсък помежду им. „Янките” са с 4 точки, колкото има и „маншафта”, но головата разлика на немците е по-добра. Двубоят на стадион “Арена Пернамбуко” в Ресифе е поверен на Равшан Ирматов от Узбекистан.

След победата си над Гана с 2:1 в първия мач от груповата фаза, отборът на САЩ бе споходен от уникален малшанс в последния си двубой срещу Портигалия. Американците бяха попарени от иберийците в 95-ата минута на срещата, когато Варела изравни за крайното 2:2 с отбора на Португалия и остави надеждите на “мореплавателите” живи, а САЩ сега до последно ще трябва да тръпне и за тежкия си двубой с Германия, вместо да е спокойна за участието си във фазата на елиминациите. Под въпрос за двубоя с Германия е Алтидор. Дори точка би класирала Щатите на осминафиналите. В случай, че играчите на САЩ загубят от родината на селекционера си Юрген Клинсман, то тогава ще трябва да се надяват другият двубой между Португалия и Гана да завърши без победител.

Трикратният световен шампион Германия бе на косъм от това да допусне шокираща загуба от Гана в предишния си мач. Двата отбора предложиха истински спектакъл, който завърши без победител за крайното 2:2. емците поведоха чрез Гьотце в началото на втората част, но бяха стъписани, когато Андре Аю и Гиан отбелязаха за обрата. При 2:1 в полза за африканците Джордан Аю и брат му Андре Аю направиха сериозни пропуски, които бяха наказани. В 71-ата минута Мирослав Клозе заби своето 15-то попадение на световни футболни финали, с което роденият в град Ополе нападател изравни рекорда на Роналдо. За мача със САЩ аут е Жером Боатенг.

Прогноза: Гол/гол