18+

САЩ – Португалия

Публикувано на: 2014-06-22

U.S. - Portugal

В нощта на 22-ри срещу 23-ти юни от 01:00 часа българско време на „Арена Амазония” в град Манаус, в сърцето на амазонската джунгла, един срещу друг се изправят съставите на САЩ и Португалия. Двубоят е поверен на аржентинецът Нестор Питана.

Тимът на САЩ постигна важна победа в първия си мач от световното първенство. „Янките” надиграха Гана с 2:1 след ранен гол на капитана Демпси в 30-ата секунда и късен такъв на Джон Брукс в заключителните минути на двубоя. Малко по-рано африканците бяха възстановили статуквото, но играчите на Юрген Клинсман успяха да постигнат своето отмъщение над „черните звезди”, които в предишните две срещи на световни финали през 2006 и 2010 година излизаха крайни победители. Поради травма срещата с иберийците ще пропусне Джоузи Алтидор. Нападателят е с контузия в подколянното сухожилие и вероятността надпреварата за него вече да е приключила е много голяма, а а за капак на всичко Юрген Клинсам не може да повика друг футболист на неговото място, тъй като срокът за това изтече.

Португалия започна Мондиал 2014 по начин, по който едва ли играчите на иберийската държава са сънували и в най-кошмарните си сънища. Бронзовият медалист от финалите през 2006 г. инкасира тежка загуба от Германия с 4:0. „Мореплавателите” имаха своите положения, но късметът бе обърнал гръб на играчите на Пауло Бенто, за разлика от тези на Йоаким Льов. Още в 12-ата минута Томас Мюлер бе точен от дузпа, а Хумелс удвои двадесет минути по-късно. След това бранителят Пепе изкара поредния си червен картон, а последната минута на първата част Мюлер заби втория си гол в срещата. В 78-ата нападателят на Байерн Мюнхен оформи своя хеттрик, с който вече има 8 попадения в 7 срещи на световни финали. Пауло Бенто има много кадрови проблеми, тъй като Коентрао се контузи и световното за левия бек на Реал Мадрид приключи, а Уго Алмейда също напусна с травма. Пепе пък е наказан.