Публикувано на: 2014-11-28

29.11.2014 г.
14:45 ч. Уест Бромич – Арсенал
Пряко по: Нова Спорт

В графство Западен Мидлендс ще бъде поставено началото на 13-я кръг в английската Висша лига. На своя „Дъ Хоутърнс” съставът на Уест Бромич Албиън е домакин на Арсенал. Срещата е поверена на Крис Фой.

Уест Бромич загуби последния си двубой в Премие рлийг. Лидерът Челси очаквано победи с 2:0 „дроздовете” на “Стамфорд Бридж” и продължава без загуба след 12 изиграни кръга. Диего Коща и Еден Азар през първата част реализираха двете попадения още преди почивката, а задачата за гостите стана още по-трудна в 29-ата минута, когато Клаудио Якоб получи директен червен картон. Поражението смъкна Албиън на 13-то място във временното класиране с актив от 13 точки. За настоящия двубой мениджърът на тима Алън Ървайн няма да може да разчита на наказания Якоб, а шведският национал Йонас Олсон ще се подложи на операция в края на тази седмица, която ще го извади от игра в рамките на следващите от 4 до 6 седмици заради проблеми с ахилеса.

Арсенал допусна лека загуба в предишния кръг, след като позволи на Манчестър Юнайтед да запише първа победа като гост през този сезон. „Червените дяволи” надделяха с 2:1 над „топчиите” насред “Емиратс”. Нелеп автогол на Киърън Гибс (56′) даде преднина на 20-кратните шампиони след куп пропуски на футболистите на Арсенал. Уейн Рууни удвои в 85-ата, вкарвайки 11-ия си гол срещу “артилеристите”. Оливие Жиру отбеляза завръщането си след тежка контузия, като реализира почетното попадение за Арсенал в петата минута на добавеното време. С огромна заслуга за победата на Манчестър Юнайтед бе Давид де Хеа, който спаси невероятни положения, като на няколко пъти играчи на лондончани излизаха очи в очи с него, но не успяваха да го преодолеят. Така „артилеристите” вече са 8-ми с актив от 17 точки. През седмицата пък Арсенал си гарантира участие на осминафиналите в Шампионската лига, след като лондончани победиха с 2:0 като домакин състава на Борусия Дортмунд и по този начин нанесоха първа загуба на германския тим в тазгодишното издание на надпреварата. Въпреки успеха над „жълто-черните”, шансовете на тима да завършат на първо място в групата са илюзорни. Мениджърът на „артилеристите” Арсен Венгер няма да може да разчита на много от своите възпитаници поради препълнения лазарет на Арсенал. Контузени са Шчесни, Уилшир, Уолкът, Йозил, Оспина и Дебюши.

През изминалия сезон двубоят между двата тима на „Дъ Хоутърнс” завърши наравно 1:1. Като цяло обаче статистиката е на страната на гостите. Последната победа на Уест Бромич е от октомври месец 2005 г.

Прогноза:  Гол/гол